Zwycięstwo w Sosnowcu, Krzanowice w czołówce

0

W 4. kolejce spotkań kobiecej II ligi siatkarki GS UKS Krzanowice odniosły swoje trzecie zwycięstwo. Tym razem pokonały za 3 punkty Płomień Sosnowiec, co pozwoliło wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Bardzo zacięte spotkanie rozegrały krzanowiczanki z uczennicami SMS Sosnowiec. Sosnowiczanki jak zawsze imponowały warunkami fizycznymi i olbrzymią wolą walki. Jednak dziewczęta z Krzanowic swoim doświadczeniem i konsekwencją w grze doprowadziły do zwycięstwa.

- reklama -

 

Od pierwszych piłek lekką przewagę osiągnęły przyjezdne, które do stanu 18 : 13 kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, następnie kilka prostych błędów własnych gości doprowadziło do nerwowej końcówki na szczęście wygranej przez krzanowiczanki.

 

Drugi set podobny do pierwszego, lecz tym razem uzyskaną 3-4 punktową przewagę krzanowiczanki utrzymują do końca i już jest pewne, ze z Sosnowca wyjadą ze zdobyczą punktową.

 

Po kilkunastu minutach trzeciej partii wydawało się, ze mecz zakończy się pewnym zwycięstwem krzanowiczanek, jednak od stanu 18 : 13 drużyna gości "przestaje" grać oddając przeciwnikom darmowe punkty. Krzanowiczanki przegrywając 21 : 24 jeszcze zdobyły się na zryw i doprowadziły do remisu 24 : 24 ale nie wystarczyło to do wygrania seta, ponieważ na przewagi wygrały gospodynie.

Ale to co nie udało się w trzeciej partii, udało się w czwartej i krzanowiczanki swoją dobrą grą przypieczętowały zwycięstwo i wywiozły z Sosnowca trzy punkty.

 

     SMS PZPS II Sosnowiec   –   GS UKS Krzanowice     1 : 3 (-23,-21,24,-19)

Skład: Magdalena Sławik (7 pkt.), Barbara Otlik (16), Magdalena Bahryj (6), Aleksandra Baron (18), Klaudia Nagler (3), Weronika Sławik (7), Karolina Daniszewska – libero oraz Agnieszka Breitschedel (15), Daria Pyłypiw, Justyna Hońca.

 

Tomasz Kuziak

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here