Przerwana seria porażek, punkt Unii z Nadwiślanem

0

Piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz przerwali fatalną serię porażek remisując u siebie z Nadwiślanem Góra, drużyną z czołówki tabeli. Nadwiślan to zespół wyjatkowo "leżący" unitom, którzy w lidze jeszcze z nim nie przegrali.

Piłkarze Unii przełamali w końcu passę porażek i zremisowali z Nadwiślanem Góra ,który jest zaliczany do czołowych drużyn w 4 lidze. Od pierwszych minut do ataku ruszyli raciborzanie i po strzale Prusickiego Gałka musiał wykazać się skuteczną obroną.W 6 minucie jeszcze lepszą okazję miał Jacek Selera,który uciekł obrońcom(reklamowali spalonego) i był nieatakowany w polu karnym oko w oko z bramkarzem, lecz nie potrafił go pokonać ,bo jego strzał Gałka sparował na róg.Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili po kwadransie,gdy piłka zatańczyła przed leżącym Mańczykiem, ale w pobliżu nie było nikogo.

- reklama -

 

Po pierwszym rzucie rożnym dla gości znowu było groźnie, bo strzelał Moskal, ale minimalnie za wysoko. Ten sam zawodnik po chwili główkował, ale znowu niecelnie, podobnie jak jego kolega z drużyny Adam Mateja wykonując rzut wolny. Unia odpowiedziała strzałem Selery po którym piłka odbiła się od obrońcy i zmieniła tor lotu myląc bramkarza, ale wyszła na aut bramkowy. W kolejnych minutach atakowali goście, ale Mieszczak nie trafił w piłkę w polu bramkowym, a kolejny strzał Moskala znowu był minimalnie niecelny, podobnie jak uderzenie z okolic "16" Matyska. W ostatniej minucie pierwszej połowy niecelnie po rzucie rożnym główkował Pawlisz.

 

Po zmianie stron gra znowu się wyrównała, ale akcje unitów były coraz składniejsze i po jednej z nich piłka w polu karnym trafiła do Pawlisza, który wreszcie przerwał swoją niemoc strzelecką i pokonał Gałkę wyprowadzając Unię na prowadzenie. Od tego momentu gra nabrała jeszcze większego tempa i na obie bramki sunął atak za atakiem. Główka Moskala tym razem celna została obroniona przez Mańczyka, odpowiedź Unii to za wysoki wolej Potaczka i wyborna sytuacja Kowalczyka, który z obrońcą na plecach był sam na sam z Gałką, ale go nie pokonał. Bardzo aktywny i szybki Smolec uciekł raciborzanom na skrzydle i strzelał tuz obok bramki.

 

Wreszcie po starciu przy linii bocznej z Kuraszem (zawodnik Unii był faulowany) Paździorek dogrywa w pole karne gdzie wbiegający Matysek z bliska pokonuje Mańczyka doprowadzając do remisu. Emocji nie brakuje do końca meczu,choć bramki już nie padły. Smolec strzelał za wysoko, z wolnego Adamski trafia w mur, a Matysek również z wolnego nad murem ale w boczna siatkę. Unia ma również swoje szanse, ale Podstawka z wolnego trafia tuz obok bramki, a po uderzeniu Kowalczyka piłka trafia w obrońcę i wychodzi poza boisko. W ostatniej minucie przypadkowo przed szansą staje Rodrigues, ale Mańczyk nie daje się pokonać. Wydaje się, że remis jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem, choć w obu drużynach pozostał z tego powodu pewien niedosyt, bo Unia miała lepsze niewykorzystane sytuacje, a Nadwiślan przy lepszej skuteczności mógł również nastrzelać sporo bramek.

 

Za tydzień Unię czeka wyjazd do beniaminka z Żywca,który niespodziewanie znalazł się w gronie czwartoligowców, ale pomimo młodego składu radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Biorąc pod uwagę wyraźną zwyżkę formy unitów jest szansa no kolejne punkty, bo w obecnej sytuacji ich zdobywanie jest niezbędne i konieczne.

IV Liga Grupa II

 15.10.2011 (sobota) godz. 15.30 Racibórz stadion Unii ul. Srebrna 12

KP Unia Racibórz – Nadwiślan Góra 1 – 1 (0 – 0)

1 – 0 Pawlisz 58', 1 – 1 Matysek 69'

 

Żółte kartki:Kurasz -Gurbisz,Nowak.
Sędzia:Miłosz Widlarz-Żywiec.

 

Unia:Dawid Mańczyk,Dawid Słysz,Paweł Kubecki,Dariusz Binek,Jacek Selera(80 Damian Gawryluk),Artur Potaczek,Patryk Podstawka,Marek Prusicki(87 Paweł Hałasek),Marcin Pawlisz(77 Rafał Haras),Roman Kowalczyk.
Rez.:Mateusz Kała,Grzegorz Gawron,Tomasz Siegmund,Mateusz Hanzel.

 

Nadwiślan:Jacek Gałka,Daniel Gurbisz(64 Jacek Jarnot),Adam Madeja,Ireneusz Adamski,Łukasz Nowak,Łukasz Paździorek,Łukasz Kaciczak,Tomasz Matysek,Mateusz Wójcik(55 Piotr Smolec),Łukasz Mieszczak(58 Helder Rodrigues),Tomasz Moskal.
Rez.:Szymon Kwiatkowski,Bartosz Stachowiak,Radosław Malcher,Christofer Adamczyk.

 

A.St.

źródło:www.kpunia

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here