Zwycięstwo raciborskich kręglarzy w I lidze kręgli

0

Racibórz był gospodarzem drugiego turnieju I ligi kręgli klasycznych grupy B. Na kręgielni OSiR rywalizowały następujące zespoły: Polonia Łaziska, SGLK Gostyń, Polonia 1912 Leszno i gospodarze zawodów RSKK OSiR Racibórz.

Nasi kręglarze po słabszym występie w Lesznie, na swojej kręgielni bardzo chcieli odnieść sukces i tak się stało. Raciborzanie od początku dominowali w turnieju. Bardzo dobry początek zawodów „zrobił” Maciej Basista, który uzyskał drugi wynik dnia – 522 kręgle. Już wtedy raciborzanie zyskali dość znaczną przewagę nad pozostałymi drużynami. Grający w kolejnych blokach Mariusz Gierczak (491 kręgli) i Krzysztof Jeremicz (484 kręgle), mimo iż zagrali nieco poniżej swoich możliwości, jeszcze powiększyli przewagę nad rywalami. Całości „dopełnił” grający w ostatnim bloku Jerzy Kwaśny, który uzyskał najlepszy wynik dnia – 525 kręgli. Zwycięstwo raciborzan  było bezdyskusyjne. Łącznie zbili 2022 kręgle i wyprzedzili Polonię Leszno (1946 kręgli) i SGLK Gostyń (1939 kręgli). Ciekawostką jest, że w drużynie z Gostynia wystąpiło czterech braci Zagata. Niespodzianką jest ostatnie czwarte miejsce ubiegłorocznych mistrzów ligi – Polonii Łaziska ze słabym wynikiem 1872 kręgle. Dzięki zwycięstwu raciborzanie „zarobili” na swoje konto 4 punkty.

- reklama -

 

 

 

 

 

W tabeli po dwóch turniejach prowadzi Polonia 1912 Leszno z dorobkiem 7 punktów. Nasi kręglarze z 5 punktami na koncie plasują się na drugim, premiowanym awansem miejscu. Po 4 punkty zdobyły Polonia Łaziska i SGLK Gostyń.

 

Kolejny turniej odbędzie się już za dwa tygodnie w Gostyniu.

 

KJ

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here