25 tysięcy na remont stacji kolei wąskotorowej

1

Powiat raciborski dofinansuje remont pokrycia dachowego budynku magazynu Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Na ten cel starostwo przeznaczyło 25 tysięcy złotych.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zwrócił się we wrześniu do starostwa powiatowego z wnioskiem o dofinansowanie prac przy zabytku polegających na renowacji pokrycia dachowego budynku magazynu ogólnego zastosowania, w którym znajdują się pomieszczenia warsztatowe zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach . Zabytek ten znajduje się w wykazie obiektów zabytkowych znajdujących się na terenie powiatu raciborskiego wpisanych do rejestru zabytków, co stanowi konieczny warunek ubiegania się o udzielenie dotacji.

- reklama -

Na ten cel starostwo przeznaczyło 25 tysięcy złotych. – Budynek magazynu ogólnego zastosowania, będący integralną częścią zabudowań zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, jak i całe założenie linii kolei, stanowi świadectwo dawnych technik podróżowania. Linie kolei wąskotorowej wraz z całą infrastrukturą są bardzo silnie związane ze środowiskiem i krajobrazem Górnego Śląska, oraz stanowią bardzo cenny zabytek techniki w skali kraju – czytamy w uzasadnieniu decyzji o przyznaniu dofinansowania.

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here