Gala boksu coraz bardziej realna, Wojnar czeka na rywala

8

Coraz więcej konkretów w sprawie organizacji w hali Rafako gali bokserskiej. Trzy duże firmy deklarują wsparcie finansowe imprezy, na horyzoncie są kolejne. Wielką ochotę na pojedynek bokserski zgłasza Tadeusz Wojnar.

Gala boksu zawodowego zaplanowana jest na 25 lutego 2012 roku. Prezydent jest już po spotkaniach z prezesami Rafako, Rafametu i Carbonu, którzy wstępnie zgodzili się zostać sponsorami głównymi – do ustalenia pozostaje wkład który zakłady zechcą wnieść w organizację wydarzenia. Trwają jeszcze rozmowy z innymi podmiotami, m.in. Bankiem Śląskim, również zainteresowanymi sponsoringiem bokserskiej gali.

- reklama -

 

Sama impreza już na tym etapie budzi ogromne zainteresowanie ze strony kibiców. Ze wstępnych szacunków będzie mogło ich wejść do hali Rafako ok. tysiąca – to sporo mniej niż oglądało podobną galę w katowickim Spodku (prezydent był tam służbowo, by na własne oczy przekonać się jak to wygląda), ale więcej obiekt przy Łąkowej nie jest w stanie przyjąć. Obecnie trwają przygotowania związane z dostosowaniem hali, m.in. pod kątem wymagań przeciwpożarowych.

 

Nie bez znaczenia są też dla miasta względy promocyjne. – Patrząc na koszty reklamy telewizyjnej, jest to najtańsza reklama jaką można kupić – cieszy się Lenk na perspektywę kilkugodzinnej transmisji na antenie Polsatu.

 

Dziś zostało skierowane do Piotra Wernera (były sędzia piłkarski, obecnie promotor sportu pięściarskiego organizujący walki) pismo, w którym magistrat potwierdza zainteresowanie organizacją gali. Firma ma w odpowiedzi określić warunki. Prezydent jest dobrej myśli: – To poważna firma, nie sądzę by na tym etapie się wycofali – twierdzi.

 

Radnego Andrzeja Lepczyńskiego interesuje, jak całe przedsięwzięcie przedstawia się od strony kosztów, które miasto będzie musiało ponieść w związku z organizacją. 120 tysięcy plus VAT czyli 147 600 – na tyle szacuje wydatki prezydent, który postawił sobie za cel zdobycie połowy tej kwoty od sponsorów. – Idzie dość dobrze, myślę że się uda – obiecuje.

 

Kto miałby wystąpić w walkach, o tym jeszcze za wcześnie dywagować. Jest już jednak pierwszy zainteresowany boksowaniem podczas gali. – Oczekuję przeciwników – rzucił na zakończenie przewodniczący Tadeusz Wojnar.

 

/ps/

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Myślałem, iż Prezydent Lenk , jako nauczyciel jest wyższych lotów intelektualnych niż zainteresowanie mordobiciem do krwi.
  Potem się dziwimy jak wzrasta przestępczość typu napady i pobicia wśród młodzieży.Te walki organizowane ostatnio w Polsce przynoszą ogromne zyski menedżerom, organizatorom i pięściarzom. Dajemy młodzieży cudowne wzorce. Panie prezydencie , jakie koprzyści z tej rzekomej transmisji
  będzie miał Racibórz. To , że Polska zobaczy walkę w hali Rafako , I co z tego ma wynikać dla gospodarki w naszym mieście. Jedynie reklamę zrobią sobie sponsorzy.

 2. zbyt lenkliwy. Rekawicy nie POdniesie …
  Hajduczek … ,,PO przejsciach,, …
  POsel … ?
  Coz jedynie ,,Rycho,, sie ostal jako wagowo godny rywal …
  A juz na POwaznie … te ,,gale,, to sa jaja i nic wiecej. Czy naprawde nie ma ciekawszych POmysow niz nabijanie kasy cfaniakom roznej masci ?
  To juz box brazylijski bylby ciekawszy . Czyz nie Panowie ,,wadza,, … ?

 3. Myślę że [color=#ff0000]T[b]adek powinien spuścić manto DAWIDOWI BUDKOWI i jego całej DOMESTICE[/b][/color] za robienie w balona wszystkich mieszkańców SRC.
  [b]
  [/b]
  [b]To poniewieranie ludźmi i szastanie pieniędzmi wspólnot pod przykrywką MZB i UM SRC musi się wreście skończyć PANIE LENKający się PREZYDENCIE Raciborza ….[/b]
  [color=#0000ff][b] !!!!! czas rozliczyć nieuczciwego „Zarządce” DOMESTICA nim prawda wyjdzie na jaw !!!![/b][/color][b]
  [/b]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here