Na Bibliotekę nigdy za wcześnie

0

Widok malucha w Bibliotece, który niezwykle zainteresowany sięga po książeczkę, zawsze wywołuje uśmiech na twarzach dorosłych. Oddział dla Dzieci na ul. Kasprowicza "opanowała” grupa 18 takich żądnych czytania dzieci.

Na Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem, przygotowane przez Oddział dla Dzieci i grupę zabawową Fiku Miku działającą przy RCK-u, zaproszono maluchy w wieku od 0-3. Najmłodsza uczestniczka niedawno skończyła miesiąc! Mamy, babcie, opiekunki i jeden tatuś, którzy przyprowadzili swoje pociechy, przy kawie i ciastku zobaczyli prezentację multimedialną, pokazującą korzyści płynące z głośnego czytania dzieciom a także poznali metody, dzięki którym młody czytelnik zainteresuje się książką.

- reklama -

 

 

 

Cierpliwe dotąd dzieci, które pozwoliły rodzicom wysłuchać prelekcji, doczekały się także atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Na początku obejrzały fragment bajki o przygodach Kubusia Puchatka. Następnie w kółeczku zatańczyły przy akompaniamencie mam a nawet wyrecytowały wierszyk Jana Brzechwy pt. „Niedźwiedź”. Niespożyta energia dzieci nie miała końca! Wspólne zabawy (podrzucanie pluszaków, budowanie z klocków) i czytanie bajeczek ze Stumilowego Lasu trwałyby zapewne jeszcze dłużej, ale używając „puchatkowego” języka, zbliżała się pora na „małe co nieco”. Mali goście obiecali jednak regularnie odwiedzać Bibliotekę, w której już w grudniu kolejne spotkanie – tym razem z Mikołajem.

 

 

 

 

/op/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here