Na prowincji kują prawdziwe talenty

3

W piątkowy wieczór, 28 października, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się recital muzyczny w wykonaniu Joanny Kaszty i Kuby Blokesza.

Koncert miał dość nietypowy charakter. Z jednej strony specyficzną atmosferę tworzyła dekoracja sceny, na której leżało mnóstwo zeschniętych liści symbolizujących jesień, a z drugiej – publiczność, która – z powodu remontu sali widowiskowej, zasiadła na scenie, dzięki czemu mogła mocniej wczuć się w dźwięki, płynące z głośników. Całość dopełniały ustawione na stolikach termosy z kawą oraz ciastka, którymi degustować mogli się koneserzy poezji śpiewanej.

- reklama -

 

– Gościmy dziś artystów, którzy wywodzą się z naszej prowincji. Prowincji w takim bardzo pozytywnym znaczeniu. Nie z jakiegoś zaścianka, ale z prowincji, w której kują się prawdziwe talenty, prowincji, w której rodzą się prawdziwe diamenty – powiedział na wstępie dyrektor Michał Fita. – Recital określiliśmy mianem jesiennego. Czy słusznie – okaże się po występie – dodał szef MOKSiR-u.

 

 

Występ Joanny i Kuby obfitował zarówno w ballady, jak i bardziej dynamiczne kawałki. Recital otworzyła piosenka z repertuaru Anny Marii Jopek "Ja wysiadam". Następnie publiczność mogła usłyszeć utwory takich artystów jak Tomasz Kordeusz, Jonasz Kofta, Jacek Kaczmarski, Nick Cave czy Jaromir Nohavica. Tego ostatniego szczególnie polecał Kuba Blokesz, jako że Jaromir pochodzi z niedalekiej Ostravy i przyszłym roku zawita z koncertami do Polski.

 

 

Utwory były przeplatane krótkimi wypowiedziami artystów, a każdorazowe wykonanie piosenki nagradzane było gromkimi brawami. Występ Joanny i Kuby przypadł publiczności do gustu, o czym świadczyły długie oklaski na koniec i prośba o bis, którego artyści nie odmówili. Recital zakończył się miłym akcentem w postaci wręczenia muzykom czerwonej róży.

/BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. kuma

    oj mariuszku jeszcze się przekonasz kto to……… powodzenia życze Ci

  2. Talenty się kują??? Oj, żeby tak jeszcze pan redaktor/redaktorka się podkuli w poprawnej polszczyźnie…

  3. Dziękujemy za trafną uwagę odnośnie formy czasownika w tytule artykułu. Błąd został już poprawiony. Zgadza się, że nie ma formy zwrotnej czasownika [b]kuć[/b] w związku frazeologicznym [b]kuć talenty[/b].

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here