Pierwsza porażka w sezonie, RTP Unia poległa w Koninie

Nie udał się daleki wyjazd unitek do Konina. Nieoczekiwanie przegrały z miejscowym Medykiem 2 – 0.Mimo porażki unitki wciąż mają szansę aby zostać mistrzyniami jesieni, muszą jednak zwyciężyć w zaległym meczu z ASZ Wrocław.

Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego zagrały słaby mecz. Mimo przewagi w pierwszej połowie i kilku okazji zabrakło zimnej krwi do finalizacji akcji. Natomiast Medyk grał cofnięty i konsekwentnie czekał na okazje do szybkich kontr. Jedna z nich w ostatniej minucie pierwszej odsłony zakończyła się sukcesem. Znakomitej okazji nie zmarnowała zamykająca akcję Marta Woźniak.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Na domiar złego w 60 minucie po złym rozegraniu piłki z naszą bramkarką i niecelnym podaniu Darii Antończyk piłkę przejęły piłkarki Medyka i w sytuacji 2 x 1 podwyższyły wynik na 2 – 0. Strzelczynią gola była Agnieszka Sikora. W 68 minucie za drugą żółta kartkę przedwcześnie pod prysznic udała się Marta Mika. Do zakończenia pozostało niewiele ponad 20 minut i było wiadomo, że o dobry wynik będzie dzisiaj bardzo ciężko. Piłkarki Medyka zwalniały grę i umiejętnie się broniły. Ostatecznie dowiozły bardzo korzystny dla siebie wynik do ostatniego gwizdka sędziny.

W pomeczowej wypowiedzi trener Trawiński podkreślił, że jego drużyna zagrała znacznie poniżej swoich możliwości. Jedną z przyczyn takiej gry było przemęczenie dwoma meczami kadry rozgrywanymi w krótkim odstępnie czasu. Na meczach kadry było 7 naszych piłkarek, a dwie kolejne Bojdova i Landeka reprezentowały w meczach swoje kraje. Na dobrym poziomie zagrały dzisiaj tylko Konsek i Chudzik a to za mało na pokonanie ambitnych koninianek.

Mimo porażki unitki wciąż mają szansę aby zostać mistrzyniami jesieni. Warunek jest jeden zwycięstwo  z AZSem Wrocław 11 listopada o godz. 12.00 w Raciborzu. Dwa dni wcześniej piłkarki Unii czeka jeszcze mecz Pucharu Polski w Kluczborku.