Festiwal Interpretacji – co jeszcze w ten weekend?

0

W Radlinie odbędzie się 10. edycja festiwalu Radlińskie Oblicza Bluesa. W Wodzisławiu wystąpi kabaret Neo – Nówka, a w Raciborzu odbędzie się Charytatywny Festiwal Interpretacji do utworów Myslovitz.

4 listopada: Neo-Nówka w Wodzisławiu

- reklama -

4 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi kabaret Neo-Nówka z towarzyszeniem zespołu Żarówki. Kabaret Neo-Nówka pochodzi z Wrocławia. Artyści uprawiają satyrę polityczną ale z pomysłem – co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. Zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca. Lecz nie tylko moher jest tematem ich skeczy. Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem. Bilety na występ w cenie 50 zł.

 

 

4 listopada: X Radlińskie Oblicza Bluesa

W piątek, 4 listopada o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Mariackiej 4 w Radlinie odbędzie się festiwal X Radlińskie Oblicza Bluesa. Podczas festiwalu Radlińskie Oblicza Bluesa wystąpią: Marek Wojtowicz, Leszek Cichoński Guitar Workshop oraz Krzak.

 

 

4 listopada: Spotkanie z turystyką w Pszowie

4 listopada o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się spotkanie z podróżnikami pod nazwą "Mont Blanc 2009". Fani gór z Pszowa i okolic przedstawią wspomnienia ze swojego wejścia na najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. W czasie spotkania oprócz wspomnień samych uczestników wyprawy zaprezentowana zostanie prezentacja multimedialna z wyprawy oraz wystawa zdjęć. Wstęp wolny.

4 listopada: Ocean w klubie Szuflada

4 listopada w Klubie Szuflada przy ulicy Dąbrówki 1B w Wodzisławiu Śląskim wystąpi zespół Ocean. Ocean to polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Zespół dotychczas nagrał 4 albumy promując je koncertami w całej Polsce. Ostatnia, 4 płyta Cztery wydana w 2009 roku, została nagrana w warszawskim studio S4. Realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock. Bilety na koncert w cenie 15/20 zł.

 

 

4 listopada: Marcin Wolski w Bibliotece

Marcin Wolski, autor "Antybaśni" i "Polskiego ZOO" będzie gościł 4 listopada o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza w Raciborzu. Wolski debiutował w 1966 roku na łamach "Szpilek". Felietonista "Gazety Polskiej", i "Tygodnika Solidarność". Pisał felietony do "Wprost". Autor kilkudziesięciu powieści i opowiadań, m.in. EuroDżihad, Rekonkwista, Antybaśnie, Cud nad Wisłą. W 2005 wszedł w skład Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Rok później prezydent Kaczyński odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

4 – 6 listopada: Seminarium z sensei Hiroshi Tajiri 6 dan Aikikai

Hiroshi Tajiri (6 dan aikido aikikai, wieloletni uchideshi u Shihan Toyoda) poprowadzi w dniach 4-6 listopada seminarium. W jego trakcie odbędzie się kilka treningów, adepci aikido będą mogli też zdać egzamin na wyższe kyu. Wszystkie zajęcia odbędą się w sali gimnastycznej przy SP 15. Koszt udziału to 120 zł dla członków POA z opłaconą składką za rok 2011, 150 zł dla pozostałych. Za jednorazowy udział w treningu należy uiścić 50 zł. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą kimono, gi (ewentualnie dres), klapki i broń ćwiczebną (bokken, jo, tanto). Harmonogram seminarium przedstawia się następująco:

piątek, 19.00 – 21.00: trening aikido
sobota, 10.00 – 12.00: trening aikido
sobota, 12.00: egzaminy na stopnie kyu
sobota, 16.00 – 18.00: trening aikido
sobota, 19.00: spotkanie integracyjne
niedziela, 10.00 – 12.00: trening aikido

5 listopada: Festiwal Interpretacji dla Łukasza Kądziołki

W sobotę, 5 listopada o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się Festiwal Interpretacji dla Łukasza Kądziołki do utworów zespołu Myslovitz. Lokalne zespoły zaprezentują swoje interpretacje wybranego utworu z repertuaru zespołu Myslovitz. Na scenie wystąpią: TrzyDwa%UHT, Kurczat, A4, Ela Skrzymowska & Friends, IVC, Agnieszka Busuleanu – Jaksik, Leon Leonidas, GokArt, Zuzana oraz Bez Dodatku Cukru. Jeden z zespołów otrzyma szansę profesjonalnego nagrania interpretacji w regionalnej rozgłośni radiowej Polskiego Radia, która następnie będzie emitowana na falach radia. Podczas festiwalu wystąpią również: Beatkillaz oraz Kabaret suche kluski z Rybnika.

Organizatorzy – Radio Mittendrin, PWSZ w Raciborzu, Stowarzyszenie Ofensywa oraz RCK chcą za pomocą festiwalu zwrócić uwagę na problem Łukasza Kądziołki, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym z niedowładem kończyn górnych i dolnych. Festiwal ma na celu pomóc zebrać pieniądze na leczenie, rehabilitację i zabieg dla Łukasza, który kosztuje 150.000 zł.

5 listopada: Wystawa ptaków w Tworkowie

5 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00 w Centrum Kultury przy ulicy Zamkowej w Tworkowie odbędzie się wystawa ptactwa. Organizatorem wystawy jest Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie oraz Rada Sołecka wsi Tworków.

5 listopada: "Hardkorowy Koksu" w Raciborzu

Robert Burneika, znany jako "Hardkorowy Koksu" 5 listopada zawita do Raciborza. Robert Burneika – litewski kulturysta, mieszkający na stałe w Las Vegas, współautor oraz jednocześnie bohater kilkudziesięciu filmików zachęcających do trenowania kulturystyki umieszczonych w serwisie youtube.com. Do Raciborza przyjedzie 5 listopada. "Hardkorowy Koksu" około godziny 21 będzie rozdawał autografy w specjalistycznym sklepie z produktami kulturystycznymi znajdującym się przy ulicy Browarnej. Fani Roberta Burneiki przed północą pojawi się także w Clubie Magic w Krzyżanowicach, gdzie wraz z tancerkami wystąpi z programem artystycznym.

 

 

6 listopada: XI Zaduszki Poetyckie Atlantydy

6 listopada o godzinie 17.00 w sali kameralnej Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędą się XI Zaduszki Poetyckie w wykonaniu Klubu Poezji Śpiewanej "Atlantyda". Klub Poezji Śpiewanej Atlantyda działa od ponad 15 lat w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorką jest Irena Hlubek. Skupia wokół siebie młodzież, która śpiewa, gra na instrumentach, pisze własne teksty i muzykę. Członkowie zespołu niejednokrotnie występują na prestiżowych konkursach poezji śpiewanej, zajmując wysokie lokaty. Atlantyda od 11 lat jest gospodarzem Zaduszek Poetyckich. W tym roku opierać się będą one na utworach Czesława Miłosza, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Macieja Zembatego i Cypriana Kamila Norwida. Wstęp wolny.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here