„Fabryka Słońca” w Bibliotece

0

"Fabryka Słońca" to tytuł wystawy, którą od wtorku można oglądać w Bibliotece. Wystawa jest częścią Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Autorami wystawy są Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa (zdjęcia).

Pomimo małej frekwencji na wernisażu – ci, którzy przyszli byli absolutnie zachwyceni fotografią otworkową. Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa, czyli tandem fotograficzny „Kaszuby” – mieszkańcy Jaworzna i wierni członkowie jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym Miejskim Centrum Kultury i Sportu . Obaj są również członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Brali udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i są współautorami albumu fotograficznego „JAWORZNO – Miasto w fotografii Szkoły Widzenia”. Ich zainteresowanie fotografią otworkową zaowocowało udziałem oraz współorganizacją Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Dla wspólnych działań i projektów tworzą tandem fotograficzny „Kaszuby”, którego nazwa narodziła się właśnie na broniszowskich warsztatach. Mają na swoim koncie dwa wspólne projekty. Poza fotografią łączy ich przyjaźń oraz zamiłowanie do polskich zamków i warowni, które z pasją odwiedzają i fotografują.

- reklama -

 

Obydwaj panowie mieli ciekawy pomysł na zdjęcia: w 80 puszkach umieścili papier światłoczuły i naświetlali ok. 3 miesięcy na terenie elektrowni. Jakie są tego eksperymentu efekty, można się przekonać w raciborskiej bibliotece.

 

/nat/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here