Ksiądz Isakowicz-Zaleski przyjedzie do Raciborza

0

Raciborski Klub Frondy i księgarnia Oficyna zapraszają  na spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, połączone z promocja książki "Nie zapomnij o kresach". Znany zwolennik lustracji w kościele przyjedzie do Raciborza 21 listopada.

Program spotkania przedstawia się następująco:  

- reklama -

 

+godz.  18.00 Msza Św, w 77 rocznicę urodzin Ks. Mitrata dr Krzysztofa Stanieckiego

 

+godz.  18.30 spotkanie – krypta kościoła NSPJ ul. Warszawska 29

 

Krzysztof Staniecki (ur. 20 listopada 1934 w Horodence, zm. 9 marca 2003 w Opolu pochowany na cmentarzu w Raciborzu – ksiądz katolicki, trirytualista, mitrat, doktor teologii, proboszcz greckokatolickiej parafii Trójcy Świętej w Gliwicach w latach 1976-2003, rektor ormiańskokatolickiego kościoła Trójcy Świętej w Gliwicach w latach 1977-1985.

Urodził się w Horodence. Po II wojnie światowej wraz z rodziną znalazł się na Śląsku w Raciborzu. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do seminarium duchownego w Nysie. 22 czerwca 1958 roku przyjął w Opolu święcenia kapłańskie z rąk biskupa Franciszka Jopa w obrządku łacińskim. Następnie kontynuował naukę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Po studiach wykładał teologię dogmatyczną w seminariach duchownych w Nysie i w Opolu. Pochowany został w Raciborzu.

 

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:  duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, historyk Kościoła, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here