„Dziadek do orzechów” w RCK

0

3 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury kolejne niezwykłe widowisko! Na scenie wystąpi Balet Opery na Zamku ze Szczecina, który zaprezentuje się w widowisku "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego.

 

- reklama -

 

 

Dziadek do orzechów to pełna baśniowego czaru, świąteczna opowieść o przygodach Klary w fantastycznym świecie snu, w którym ożywają jej zabawki, a wśród nich ukochany Dziadek do orzechów. W świąteczny wieczór mała Klara wyrusza w magiczną podróż, pełną radości i wrażeń. Poznaje niezwykłe postaci – tajemniczego Czarodzieja, pięknego Księcia zaklętego w tytułowego Dziadka do orzechów oraz sympatycznych mieszkańców Krainy Bajek. Chętnie zaprzyjaźnia się z tańczącymi lalkami z każdego zakątka świata, dzielnymi żołnierzykami i wirującymi śnieżynkami. Dziewczynka będzie musiała pomóc przyjaciołom w walce ze złą Królową Myszy i odczarować Księcia, by radość znów zagościła w Krainie Bajek.

Przygotowane przez Balet Opery na Zamku w Szczecinie zachwycające popisy solowe, jak i oryginalne tańce zespołowe urzekną widzów plastyką ruchów. Choreografię opracowała Natalia Fedorowa, której kompozycje tanecznych układów mogli Państwo podziwiać już wcześniej w spektaklu Córka źle strzeżona. Całości dopełni baśniowa oprawa scenografii i kostiumów, której autorką jest Małgorzata Słoniowska, znana szczecińskiej publiczności m.in. z Magii Czarów.

Choreografia: Natalia Fedorowa
Scenografia: Małgorzata Słoniowska
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Libretto: M. Petipa i I. Wsiewołożski
Adaptacja: adaptacja libretta – Natalia Fedorowa

 

RCK

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here