Śląska pieśń ludowa promowana w Raciborzu

0

Kolejna impreza w ramach projektu "Śląska pieśń ludowa – wspólna tożsamość kulturowa" odbędzie się w najbliższych dniach w Raciborzu. 19 listopada rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal Śląskiej Pieśni Ludowej.Celem Festiwalu Śląskiej Pieśni Ludowej im. Romana Masarczyka jest propagowanie i promowanie śląskiej  pieśni ludowej oraz jej wspólnych czynników kulturowych dla polskiej i czeskiej części Śląska. Organizatorzy pragną także promować dorobek twórczy Romana Masarczyka, znanego zbieracza śląskiej pieśni. Festiwal odbywa się w ramach projektu „Śląska pieśń ludowa- wspólna tożsamość kulturowa”  oraz wchodzi w program obchodów 100- lecia Domu Kultury „Strzecha” – ogniska kultury polskiej.

Festiwal rozpocznie się 19 listopada. O godzinie 10.00 w DK "Strzecha" odbywać się będą przesłuchania. Koncert laureatów odbędzie się natomiast 27 listopada o godzinie 17.00. Projekt realizowany jest wspólnie z Opavą, więc laureaci wystąpia również w Czechach. 4 grudnia o godzinie 17.00 wystąpią w Klasztorze Minorytów w Opavie.

- reklama -

W ramach projektu "Śląska pieśń ludowa – wspólna tożsamość kulturowa" w tym roku planuje się jeszcze organizację spektaklu jasełkowego.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here