Czar Par w szkolnych murach

0

Tym razem to nie tytuł teleturnieju lat 90-tych, prowadzonego przez Krzysztofa Ibisza. Czar Par to nazwa powiatowego konkursu matematyczno – chemicznego, który kilka dni temu odbył się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy.

III edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Chemicznego Czar-Par miała miejsce 17 listopada na terenie szkoły w Nędzy. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów klas drugich gimnazjum. Do udziału w nim zgłosiło się 13 drużyn z sześciu szkół naszego powiatu. W I etapie uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, który zawierał zarówno pytania z chemii, jak i z matematyki. Do finału przeszło pięć najlepszych par uczniów. Rywalizujące ze sobą drużyny musiały zmierzyć się w sześciu konkurencjach (tangramy, krzyżówki, odbicia lustrzane, układanki itp.), ograniczonych limitem czasowym. Emocje sięgnęły zenitu podczas dogrywki o I i II miejsce. I tak:

- reklama -

I miejsce zdobyli: Katarzyna Szczupider i Adam Krzykała z Gimnazjum nr 3 w Raciborzu;
II miejsce zdobyli: Joanna Chlebuś i Piotr Mikler z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
III miejsce zdobyli: Emila Ploch i Paweł Pleszka z Gimnazjum nr 3 w Raciborzu.
Gratulujemy!

 

 

Uczniowie z ZSG w Nędzy uplasowali się tuż za podium.
Każdy z laureatów otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy nauczyciele, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursu – pisemne podziękowania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a obecnych pierwszoklasistów z gimnazjów naszego powiatu zapraszamy do udziału za rok.

Organizatorki:
Barbara Zapłata
Joanna Galas

 

/im/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here