Marcin Daniec wystąpił w Raciborzu

3

W sobotę, 26 listopada w Raciborzu wystąpił znany satyryk Marcin Daniec. Program artystyczny Dańca w Raciborskim Centrum Kultury obejrzał komplet publiczności. Wideo i zdjęcia >> – Marcin Daniec w Raciborzu.

Raciborska publiczność od samego początku została wciągnięta w dialog z bohaterem wieczoru, którym był Marcin Daniec. Trzeba przyznać, że artysta ten znakomicie potrafi zmniejszyć dystans pomiędzy widownią i błyskawicznie wprowadza swobodę w swoich występach. Program artystyczny opierał się na monologach Marcina Dańca, który w różnych wcieleniach komentował sprawy społeczne i polityczne. Ponadto satyryk z pomocą muzyków wykonał kilka piosenek. Żarty wywoływały salwy śmiechu i fantastycznie budowały atmosferę spotkania. Całość bawiła wszystkich, często do łez. "Bo gdybym tak znowu urodzić się miał – to tylko w Raciborzu!" – śpiewał. Dużo było politycznych przezwisk, np. o Januszu Palikocie Daniec powiedział "Rozczochrany z Lublina", a młodzież pouczał i mówił że nie wie nic o Święcie Niepodległości. "To ile minęło lat od 1918 roku? Tak, tak! Młodzież potrzebuje dziś laptopa by to policzyć!" – komentował wesoło, a publiczność serdecznie się śmiała z żartów pana Marcina. Przebrany za górala mówił także o tarczy antyrakietowej.

- reklama -

 

 

 

 

 
 

Marcin Daniec jest jednym z najbardziej znanych artystów kabaretowych w kraju. Popularność zapewnił sobie stałymi występami we własnym programie w telewizyjnym. Pochodzi z Wielopola Skrzyńskiego, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, a w 1984 roku wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret Takich Dwóch. Współpracował również z kabaretami "Wały Jagiellońskie" i "Pod Egidą". Jest członkiem Partii Dobrego Humoru.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. :-)

    Występ bardzo fajny tylko czy w materiale wideo nie mamy do czynienia z propagandą? Przecież na tym portalu reklamowali się politycy 🙂 – jaka to samodzielność? Czy aby na pewno ten portal nie korzystał ze środków publicznych? Czy aby na pewno ten portal nie korzystał z materialnych dóbr placówek publicznych? Przecież tu np. byly wykorzystywane filmy z Urzędu Miasta Racibórz.

  2. kibic

    aleś „wnikliwy” 🙂 M Daniec przekazał pozdrwienia ze swoistym żartem z podtekstem. Występ kapitalny, dawno nie uśmiałem się tak jak na wystepie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here