Śląska pieśń ludowa rozbrzmiała w Strzesze

0

W Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbył się koncert galowy II Międzynarodowego Festiwalu Śląskiej Pieśni Ludowej im. Romana Masarczyka. Zobacz zdjęcia z koncertu laureatów.

Celem Festiwalu Śląskiej Pieśni Ludowej im. Romana Masarczyka jest propagowanie i promowanie śląskiej pieśni ludowej oraz jej wspólnych czynników kulturowych dla polskiej i czeskiej części Śląska. Organizatorzy pragną także promować dorobek twórczy Romana Masarczyka, znanego zbieracza śląskiej pieśni. Festiwal odbył się w ramach projektu „Śląska pieśń ludowa- wspólna tożsamość kulturowa” oraz jest częścią obchodów 100-lecia Domu Kultury "Strzecha”.

- reklama -

Podczas koncertu galowego na scenie można było zobaczyć m.in. chór Bel canto, Magdalenę Jureczko, zespół Małokończanie czy chór z Brzezia. Ponadto czas umilał zespół pieśni i tańca Strzecha, który zaprezentował się w tańcach Cieszyńskich.

 

Festiwal rozpoczął się 19 listopada, natomiast 26 listopada w "Strzesze" odbył się koncert galowy. Projekt realizowany jest wspólnie z Opavą, więc laureaci wystąpią również w Czechach. 4 grudnia o godzinie 17.00 wystąpią w Klasztorze Minorytów w Opavie.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here