Europejskie rozmowy w I LO

2

Szkoła gościła 28 listopada byłego absolwenta, który dziś sprawuje funkcję doradcy w Komisji Europejskiej. Prezentacja nt. Unii Europejskiej przerodziła się w polemikę.

Łukasz Klejnowski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, którą to szkołę ukończył w 2001 r. W ramach unijnego programu "Powrót do szkoły" odwiedził byłą szkołę, by przybliżyć uczniom ideę Unii Europejskiej i zasady jej funkcjonowania. – Jestem asystentem posłanki, doradzam jej w sprawach rynku jednolitego. Zachęcam Was do zadawania pytań, a opowiem Wam o Unii – od kuchni – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Klejnowski. Podczas prezentacji multimedialnej pt. "Droga do Unii" prowadził dyskusje z licealną młodzieżą, która wyrażała wątpliwość w stosunku do znaczącej pozycji naszego kraju w UE: – Nie mamy w Unii zbyt wiele do powiedzenia. Ile znaczy tam Polska? – pytała jedna z uczennic. Gość podjął polemikę i starał się przekonać uczniów o dużej roli Polski w Unii Europejskiej.

- reklama -

 

 

Druga część spotkania dotyczyła omówienia kwestii stażu, który trwa 5 m-cy i jest płatny. Finalista ogólnopolskiej olimpiady "Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym" – Łukasz Klejnowski zwrócił uwagę na bardzo ważną w edukacji – naukę języków obcych. – Uczycie się i angielskiego i niemieckiego; nawet francuski jest w liceum. Macie więc duże szanse. Musicie tylko chcieć! – zachęcał. Na zakończenie  absolwent I LO miło wspomniał czasy, kiedy to on był uczniem tejże szkoły.

Izabela Muda

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. uczeń

    Jak to miło że po latach uczniowie wracają do swojego liceum ale w innej roli

  2. fan LO

    Wniosek jest jeden- wychowankowie I LO w Raciborzu to w przyszlości ważne osobistości ,

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here