Dwunasty monodram

0

23 listopada w Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu odbył się po raz dwunasty Monodram, czyli teatr jednego aktora.

Powiatowy konkurs pod patronatem Starosty i Prezydenta Raciborza otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Pan Marek Kurpis i dyrektor Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II Pan Dariusz Malinowski. W jury zasiadły Panie: Halina Kwiecień, Agnieszka Busuleanu, Arleta Hoffmann-Piasecka, Jolanta Świątek-Gruszka.


W tym roku po raz pierwszy w monodramie mogli wziąć udział uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Jednak na konkurs uczniów przygotowała tylko jedna szkoła podstawowa mianowicie Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stanisława Staszica w Raciborzu. Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szóstych klas w przyszłym roku szkolnym. Poprzeczka była wysoko postawiona.
I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Raciborzu Agnieszka Gierszewska, II miejsce Ewa Kretek z Gimnazjum nr 3, a III miejsce uczennica Marta Raciborska z Gimnazjum nr 1. Wyróżnienia dostały Aleksandra Tambor z Gimnazjum nr 5 i Małgorzata Pietrzyk z Gimnazjum nr 3 Jury przyznało także wyróżnienia uczennicom Szkoły Podstawowej nr 13, Natalii Sławek oraz Ewie Ficie. Podczas obrad komisji konkursowej i wyboru zwycięzców uczestnicy konkursu udali się na przedstawienie Czarnego Teatru. Spektakl zachwycił uczniów i opiekunów. Za rok kolejny, trzynasty monodram. Czekamy na uczestników.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here