W SMS-ie kręcili bączkiem matematycznym

1

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym Piruet organizowane są od 2006 roku. Po raz pierwszy odbyły się także w Raciborzu. Zdjęcia – W SMS-ie kręcili bączkiem.

Mistrzostwa organizowane są od 2006 roku – zawsze 6 grudnia w dniu Świętego Mikołaja. Zawody rozgrywane są na terenie całej Polski w szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa i otrzymały status organizatora lokalnego. W tym roku mistrzostwa zorganizowane zostały w 15 szkołach. Jedną z nich był Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Uroczyste otwarcie VI Mistrzostw Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym Piruet w Raciborzu nastąpiło o godzinie 14.30. Uczestnicy wraz z dyrektorem szkoły, Arkadiuszem Tylką zgromadzili się w sali szkolnej A5 i przystąpili do rywalizacji.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko polegało na tym, aby uczestnik zakręcił bączkiem matematycznym, a później nałożył na niego jak najwięcej pierścieni. Wszyscy bawili się przy tym doskonale. Zawody rozegrane zostały w 7 kategoriach: dziewczynki 7 lat, chłopcy 7 lat, dziewczynki 8 lat, chłopcy 8 lat, dziewczynki 9 lat, chłopcy 9 lat oraz dziewczęta i chłopcy bez względu na wiek. Wzięli w nich udział zatem zarówno gimnazjaliści, licealiści jak i dzieci z podstawówki. Organizatorem mistrzostw w raciborskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego była Fundacja na Rzecz Wspierania Aktywności ProAktywni.

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here