GS UKS Krzanowice: Było blisko tie-breaka

0

W dwunastej kolejce spotkań siatkarki Krzanowic zmierzyły się z AJD Częstochowa. Po nokaucie w dwóch pierwszych setach krzanowiczanki nawiązały równorzędną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem, niestety za późno.

 Krzanowiczanki zagrały z częstochowiankami mecz, który miał dwa oblicza. Dwa pierwsze sety przebiegały pod całkowitą kontrolą gości. Zawodniczki z Częstochowy odrzuciły od siatki gospodynie i wykorzystywały nadarzające się kontry doprowadzając do szybkiego prowadzenia 2 : 0 w setach.

- reklama -

 

Jednak od trzeciej partii krzanowiczanki zaczęły lepiej przyjmować i mecz się wyrównał. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, tym samym przedłużając swoje szanse na wygranie spotkania.

 

Set czwarty bliźniaczo podobny do trzeciego, znów obie drużyny walczyły o każdą piłkę co bardzo podobało się publiczności. Niestety przy stanie 23 : 23 krzanowiczanki mając piłki w górze nie wykorzystały szansy i po bardzo emocjonujących dwóch setach zeszły z parkietu pokonane. Ale to co gospodynie zaprezentowały w trzecim i czwartym secie napawa optymizmem przed zbliżającym się spotkaniem z SMS Sosnowiec.

 

     GS UKS Krzanowice   –   AJD Częstochowianka      1 : 3 (-15,-11,22,-23)

Skład: Magdalena Sławik, Barbara Otlik, Sylwia Balcer, Aleksandra Baron, Klaudia Nagler, Joanna Świerczek, Karolina Daniszewska – libero oraz Weronika Sławik, Justyna Hońca, Daria Pyłypiw, Agnieszka Breitschedel, Monika Nowak.

 

Po tej porażce GS UKS Krzanowice z 15 punktami plasuje się na szóstym miejscu w tabeli 2. grupy II ligi siatkówki kobiet.

 

Tomasz Kuziak

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here