Tradycyjny koncert „Dzieci – Dzieciom”

0

Tradycją w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku stały się koncerty charytatywne pod nazwą "Dzieci – Dzieciom". W tym roku koncert odbył się po raz czwarty. Zdjęcia – koncert "Dzieci – Dzieciom".

Koncerty charytatywne pod nazwą "Dzieci – Dzieciom" organizowane są przez Szkolne Koło Teatralne, działające we współpracy z tamtejszym oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czwarta edycja tego koncertu miała miejsce pod koniec listopada, kiedy to na spotkanie zaproszono wielu gości, rodziców oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas prezes Miejskiego Oddziału TPD w Raciborzu, pani Iwona Niklewicz-Wróbel. O godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej, organizatorki przedsięwzięcia powitały obecnych i zaprosiły do obejrzenia pierwszej części, w której mali aktorzy teatru "TIK-TAK" przedstawili baśń pt. "Kot w butach". Wśród bogatej scenografii, przy dźwiękach muzyki uczniowie klas IV-VI dali popis umiejętności scenicznych. Przedstawienie zakończyły owacje na stojąco rodziców, zachwyconych grą aktorską swoich pociech, po czym wszyscy zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część, podczas której uczniowie klasy piątej wykonali wesołe wiersze w gwarze śląskiej. Mogliśmy także usłyszeć Kasię i Nikolę z klasy pierwszej gimnazjum, które zaśpiewały dwie śląskie piosenki. Nie zabrakło też utworów w wersji instrumentalnej. Tutaj, jak zawsze, mogliśmy liczyć na Tobiasa z klasy szóstej.

- reklama -

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz uczniów pozostających pod opieką szkolnego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Mając na uwadze reakcję publiczności oraz satysfakcję dzieci z udanego występu, będziemy dążyć do kolejnego spotkania pod hasłem "Dzieci – Dzieciom".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opracowały: Koryna Marcinkowska i Karina Sekuła

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here