Powiat zaapeluje do Tuska o pogłębienie koryta

2

Rada powiatu raciborskiego przyłączy się do apelu swoich kolegów z Kędzierzyna-Koźla o systematyczne pogłębianie koryta rzeki Odry , począwszy od granicy z Czechami aż do Bałtyku.

Sprawę zainicjowali samorządowcy z Kędzierzyna -Koźla. Uchwałą rady powiatu zwrócili się do Premiera i członków rządu RP z apelem o pilne opracowanie, przyjęcie i wdrożenie rządowego programu systematycznego pogłębiania koryta rzeki Odry na odcinku od jej górnego biegu na granicy południowej kraju aż po ujście rzeki. W niektórych miejscach Odra nie ma nawet metra głębokości, przy każdym podniesionym poziomie woda zmywa piasek z wałów i jeszcze bardziej zamula koryto.

- reklama -

 

Kędzierzyńscy radni o poparcie swojego apelu poprosili inne samorządy. W Raciborzu w tej sprawie występował w listopadzie Leonard Malcharczyk. Dziś podczas łączonego posiedzenia wszystkich komisji branżowych radni powiatu raciborskiego zdecydowali, że przyłączą się do swoich kolegów z Opolszczyzny i zaapelują do premiera o działania w kierunku większego udrożnienia rzeki.

 

/ps/

 

czytaj także: L Malczarczyk: Potraktujmy Odrę poważniej

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here