„Kocham cię Piątko” – zajęcia integracyjne w G5

0

Wspólne zajęcia dla klas pierwszych i drugich miały na celu ukazanie młodzieży istotnych zasad współpracy w grupie, jaką jest społeczność szkolna. Dotyczyły one tematyki praw dziecka i praw ucznia Gimnazjum Nr 5.

W Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu w dniu 16.12.2011r.  realizowano akcję profilaktyczną, mającą na celu ukazanie pozytywnych stron współpracy, integracji w życiu ucznia. Dyrektor szkoły  Dariusz Malinowski przypomniał uczniom najważniejsze prawa i obowiązki, którymi powinien kierować się gimnazjalista. Podkreślił wagę poszanowania godności drugiego człowieka w relacjach rówieśniczych i międzyludzkich. W kolejnej części akcji pedagog szkolny Joanna Nowak przedstawiła prezentację multimedialną, omawiając z uczniami poszczególne zasady współżycia w szkole. Następnie odbyły się zabawy profilaktyczne połączone ze szkolnym, międzyoddziałowym Quizem, układaniem Deklaracji Praw Ucznia G5 oraz tworzeniem plakatów profilaktycznych.

- reklama -

 

Każda z konkurencji była oceniana przez jury, a uczniowie pracowali we wszystkich zadaniach zespołowo. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2b, która niewielką ilością punktów wyprzedziła klasę Ic i IIb.

 

oprac. /im/

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here