Ale czad! … niebezpieczny dla zdrowia – alarmują strażacy

0

"NIE dla czadu" to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Państwowa Straż Pożarna przestrzega przed niebezpieczeństwem zatrucia czadem.

Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła kampanię "NIE dla czadu". Kampanię zapoczątkowała zorganizowana 9 listopada 2011 r. konferencja prasowa Komendanta Głównego PSP.

- reklama -

"NIE dla czadu" to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Potrwa ona do marca b.r., czyli przez okres grzewczy – czas, w którym najczęściej dochodzi do zatruć czadem.

Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych – podaje do informacji rzecznik Starostwa Powiatowego w Raciborzu,  Karolina Kunicka. Patronat nad kampanią objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czujki na cele kampanii zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej informacji na temat tlenku węgla, m.in. co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia, jak pomóc poszkodowanym, jakie są objawy zatrucia, znaleźć można na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216

Kampania zakończy się podsumowaniem działań w marcu 2012 r.

 

Karolina Kunicka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

 

oprac. / im/

 

Zdjęcie zaczerpnięto ze strony www.stalowawola.naszemiasto.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here