Grand Prix dla Gimnazjum nr 2

0

Już po raz 11. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści wzięli udział w konkursie "Mistrz Fletu", w którym świąteczne utwory grane są właśnie na flecie. Grand Prix wywalczyły przedstawicielki Gimnazjum Nr 2. To była 11. edycja konkursu Mistrz Fletu. Grand Prix trafiło do uczennic Gimnazjum nr 2 w Raciborzu. W konkurencji nie zabrakło również przedstawicieli placówek z Nędzy, Samborowic, Krowiarek czy Pietrowic Wielkich, a także raciborskich szkół – SP 15, SP 4 i  Ocic.

– Wszyscy jesteście wygrani. Macie szczęście, że macie muzykujących nauczycieli, bo niedługo będą oni jak dinozaury i muzykę znać będziecie jedynie w teorii – stwierdził organizator muzycznej konkurencji Marceli Reszka. – Uczestniczymy w tym konkursie po raz pierwszy, ale chętnie przyjedziemy i w przyszłym roku. Gry na flecie nauczyłyśmy się w szkole – zdradziły przedstawicielki szkoły w Samborowicach: Ania Hanslik, Justyna Gardianczyk, Natalia Malek i Paulina Gromotka, które do konkursu przygotował Zbigniew Mużelak.

- reklama -

Konkurs odbył się w siedzibie Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Klubie Strefa, a młodych muzyków oceniało jury: Iwona Pardon-Chojecka, Iwona Cytera i Marceli Reszka.

Wyniki:

Szkoły podstawowe:
I miejsca: Zespół fletowy ze szkoły podstawowej nr 15 w Raciborzu – opiekun: Anna Reszka oraz kwartet fletowy z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego  w Nędzy – opiekun: Sylwia Linek.

II  miejsca: Zespół fletowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu- opiekun: Małgorzata Pisarczyk oraz kwartet fletowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samborowicach –opiekun: Zbigniew Mużelak.

III miejsca: Kwartet fletowy ze Szkoły podstawowej nr 4 w Raciborzu-opiekun: Agata Trzęsimiech-Lucia oraz kwartet fletowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krowiarkach-opiekun: Marta Otręba.

Gimnazja:

I miejsce – nie przyznano.
II miejsce- trio fletowe z Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich-opiekun: Róża Buchcik.

Grand Prix konkursu zdobyło trio fletowe z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu-opiekun: Ilona Rucińska.

/Stowarzyszenie Pomocna Dłoń/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here