Co nowego na Zamku? Strój mieszczański i zbroja

0

W ubiegłym tygodniu Zamek Piastowski w Raciborzu wzbogacił się o kolejne eksponaty i dwie nowe wystawy. Do zbroi husara pocztowego dołączyły kolejne stroje.
Na Zamku od niedawna można podziwiać kobiecy strój mieszczański oraz zbroja sir George Clifforda, wykonana przez raciborskiego płatnerza Roberta Stefanowskiego. Można ją podziwiać do końca marca 2012 r.

Ponadto zwiedzający zamkowe wnętrza mogą oglądać wystawę prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu. Można zobaczyć m.in.: gobeliny, chodniki, obrazy, rysunki, replikę linorytu, serduszka, aniołki, gwiazdeczki, pachnące kwiatki, zazdroski, makatki, paczworki, obrusy, serwetki, kartki okolicznościowe, ozdoby na deseczkach, korale, zegary, witraże, ptaszki z drutu, wianki, kalendarze i wiele innych.

- reklama -

"SZTUKA nas SZUKA" to druga z wystaw, którą można oglądać w Zamku. Eksponowane są prace rysunkowe i malarskie wychowanków Koła Rysunku i Malarstwa Studyjnego Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Ponadto prezentowane są prace pochodzące z
konkursów plastycznych organizowanych przez MDK w Raciborzu w latach 2009 – 2011.

Godziny otwarcia wystaw:

Poniedziałek – Piątek: 09.00 – 16.00
Sobota – Niedziela, święta: 10.00 – 16.00

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here