Uwaga! Złodzieje mają nowy sposób na kradzież samochodów

2

Ktoś nakleił Ci na szybę kartkę? Zanim wysiądziesz z samochodu, by ją zdjąć upewnij się, że nikt cię nie obserwuje. To nowy sposób złodziei na kradzież samochodów. Jak sprawę komentuje raciborska policja?

O sprawie poinformował nas Czytelnik, który na pocztę e-mail dostał list następującej treści:

- reklama -

Ostrzeżenie – do posiadaczy aut.
W ostatni Weekend w Piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu to zauważyłem naklejkę na tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie zatrzymywać bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu. Po dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo. Po jakimś czasie otrzymałem tego maila.

Ostrzeżenie od policji
Dotyczy kobiet i mężczyzn
Uważajcie na papiery przyklejone do tylnej szyby auta
to nowy sposób na kradzież samochodu (to nie jest żart)

O co więc chodzi?
Parkujesz przodem.
Wracasz do samochodu, odpalasz zaczynasz cofać aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając.

Dodatkowo moje panie założę się że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym no i pewnie klucze do domu. Tak więc wasz dom i osobowość są zagrożone. Parkując tyłem wyjeżdżasz do przodu nie zerkając na tylną szybę.

To jest nowy sposób złodziei samochodów!

Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu NIE zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu. Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie zwłaszcza kobietom – kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów a nie chcielibyście żeby wpadło to w niepowołane ręce.

O to czy metoda ta dotarła do Raciborza zapytaliśmy rzecznika KPP Racibórz, Mirosława Szymańskiego. – Słyszeliśmy o takiej metodzie, ale w Raciborzu nie odnotowaliśmy jeszcze żadnego przypadku jej stosowania – komentuje. Dodaje również, że oprócz papierów i naklejek na szybie można spodziewać się butelki na tylnym kole, która wydaje hałas przy ruszaniu. Działa to w ten sam sposób – właściciel samochodu opuszcza go, by sprawdzić skąd pochodzi hałas, a w tym czasie złodziej kradnie pojazd.

 

/p/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze, jeśli ktoś jeździ dźwigiem to faktycznie wsiadając do niego może kartki nie zauważyć. Po drugie jak dobrze pamiętam podobny, bzdurny łancuszek był wysyłany rok temu o podobnej porze i podobnym przesłaniu (parking auchan + chlorofil, ile takich przypadków miało miejsce !? 0 !!! ), po trzecie jak rachunek za paliwo znalazł się na tylnej szyby i jaki klej został użyty aby go przytwerdzić aby w trakcie jazdy, dok. nie odkleił się od szyby. Kompletny paradoks, nie wiem kto chce zabłysnąć w sieci ale kompletnie nie trzyma się to żadnego logicznego sensu. Po jaką cholere takie bzdury publikujecie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here