Wyjątkowy przedwalentynkowy koncert w RCK

Raciborskie Centrum Kultury zaplanowało wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich zakochanych i to nie tylko w jazzie! W najbliższą sobotę 11 lutego z wyjątkowym koncertem wystąpi w RCK Maciej Fortuna Quartet.Maciej Fortuna Quartet zrodził się z zapoczątkowanego w 2008 roku projektu perkusisty – Franka Parkera i trębacza Macieja Fortuny, którzy po serii koncertów zaprosili do współudziału w trasie koncertowej: pianistę – Przemysława Raminiaka i kontrabasistę – Andrzeja Święsa. Obecnie muzykiem, który często dołącza do składu, zastępując Andrzeja Święsa jest kontrabasista Piotr Lemańczyk. Połączenie znakomitego warsztatu muzyków, ich doświadczenia oraz wyrazistych osobowości zaowocowało solidną porcją energetycznego mainstream'owego jazzu na światowym poziomie, bardzo dobrze przyjętego przez wymagającą publiczność.

„Żarty na bok. Mamy tu do czynienia z czysto jazzowym nagraniem, po wysłuchaniu którego chcemy więcej i sprawdzamy kiedy to formacja Macieja Fortuny wybiera się z walizką pełną muzyki w nasze strony. Nie bez kozery album nominowany jest do tegorocznych Fryderyków w kategorii debiut fonograficzny – tak o płycie „Lost Keys”  mówi Roch Siciński z radioJAZZ.fm.

- reklama -

Zrób prezent swojej Walentynce i przyjdź na walentynkowy wieczór  do sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury już w sobotę 11 lutego o 17.00. Będzie mnóstwo dobrej, emocjonalnej muzyki i walentynkowa niespodzianka. Bilety w cenie 15 zł.

/rck/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here