Jazz rozgrzał serca w RCK-u

1

W sobotę w walentynkowym koncercie w Raciborskim Centrum Kultury wystąpił Maciej Fortuna Quartett (zdjęcia). Muzycy promowali swój album "Lost Keys". AKTUALIZACJA>> Zobacz wideo>>

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy perkusisty Franka Parkera i trębacza Macieja Fortuny. Późńiej do grupy dołączyli Przemysław Raminiak (fortepian) oraz Piotr Lemańczyk (kontrabas). Ten kwartet to projekt raczej "eksperymentalny". Muzycy w walentynkowym koncercie zorganizowanym przez Raciborskie Centrum Kultury zapoznali publiczność z utworami z pierwszej płyty grupy – "Lost Keys".

- reklama -

Jak przystało na prawdziwy koncert jazzowy, nuty tej nastrojowej, melancholijnej muzyki płynęły nie z głównej koncertowej sali RCK, lecz rozbrzmiały na sali kameralnej, co z kolei sprzyjało atmosferze intymności jakże niezbędnej do przeżywania tego typu muzyki. Na koncert przyszło ok. 50 osób, najliczniejsze grono wśród nich tworzyły pary, które dały się ponieść walentynkowemu nastrojowi. Wykonawcy zafundowali raciborskiej publiczności niespełna dwie godziny rozrywki, przenosząc ich w świat jazzu. Zobacz zdjęcia z koncertu.

/nat/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here