„Wiedeńska krew” Johanna Straussa w Raciborzu

0

W marcu po raz kolejny do Raciborza przyjedzie Gliwicki Teatr Muzyczny. Tym razem w ich wykonaniu będzie można obejrzeć operetkę "Wiedeńska krew" – ostatnią operetkę Johanna Straussa.

"Wiedeńska krew" to ostatnia operetka Johanna Straussa, a zarazem jedna z najczęściej goszczących na muzycznych scenach. Hrabia Baldwin Zedlau, kiedyś znudzony prowincjusz, jako poseł księstwa Oberstadt w Wiedniu staje się postrachem stołecznych salonów. O dziwo, jego miłosne podboje powodują, że nawet żona hrabiego zaczyna spoglądać przychylniejszym okiem na małżonka. Czy uda jej się poskromić gorącą, wiedeńską naturę Baldwina? Grze intryg i przebieranek towarzyszą melodie pięknych walców, arii i duetów. Tytułowa "Wiedeńska krew" należy do najpopularniejszych operetkowych przebojów. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Maciej Niesiołowski, znany z telewizyjnych programów Z batutą i humorem, a specjalnie dla Gliwickiego Teatru Muzycznego partię Gabrieli przygotowała Grażyna Brodzińska, największa gwiazda współczesnej polskiej operetki, a także Jolanta Kremer, solistka GTM.

- reklama -

 

 

Spektakl, który potrwa 3 godziny, będzie możn obejrzeć 16 marca o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21. Bilety w cenie 40 i 60 złotych do nabycia w kasie RCK.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here