Powiat wysupłał zaskórniaki na badania

0

Zmieniając tegoroczny budżet powiatu radni zdecydowali się przeznaczyć środki na bezpłatne badania profilaktyczne, z czego wcześniej zrezygnowali. Pieniędzy będzie jednak 10 razy mniej niż wcześniej.

W poprzednich latach powiat pokrywał koszty badań profilaktycznych, dzięki czemu takie badania jak np. GBS, PSA, HIV, toksoplazmoza mogły być dla mieszkańców bezpłatne. W 2012 roku nie przewidziano na ten cel środków, nad czym szczególnie ubolewał radny Władysław Gumieniak. Upominając się o to u starosty naraził się nawet na łatkę populisty. Dlatego decyzję o powrocie badań przyjął z zadowoleniem, dziękując podczas sesji stróżowi powiatowego budżetu Markowi Kurpisowi. To jego komisja przy okazji zmian w budżecie wyasygnowała pewną kwotę, by – choć w ograniczonym zakresie – zrobić coś dla zdrowia mieszkańców powiatu.

- reklama -

 

Z uwagi na napięty budżet nie ma jednak szansy, by profilaktykę finansować na poziomie jak w latach ubiegłych. Wcześniej przeznaczano na to ok. 150 tys. zł, teraz trzeba zadowolić się sumą 15 tys.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here