Szóstoklasiści odwiedzili Gimnazjum nr 1

0

Uczniowie siedmiu szkół podstawowych odwiedzili Gimnazjum nr 1 w Raciborzu. Szóstoklasiści mieli okazję poznać ofertę edukacyjną placówki i wziąć udział w ciekawych zajęciach. Zdjęcia – Dni Otwarte w Gimnazjum nr 1.

18 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu odbył się pierwszy dzień Dni Otwartych. Placówkę tego dnia odwiedzili uczniowie i nauczyciele z SP 4, SP 8, SP 13, SP 15 oraz z Kuźni Raciborskiej, Bieńkowic, Budzisk i Samborowic. Uczniowie mieli okazję poznać ofertę edukacyjną szkoły, działalność Samorządu Szkolnego oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach matematyczno – przyrodniczych, artystycznych, językowych, rozgrywkach sportowych, pokazach harcerskich i udzielania pierwszej pomocy, rozmowach z nauczycielami i uczniami G1.

- reklama -

 

 

Uczniowie zostali przywitani słodkim poczęstunkiem, przy którym obejrzeli prezentację multimedialną o G1. Następnie otrzymali mini mapy z przewodnikiem, gdzie i w jakich zajęciach można uczestniczyć w szkole. Na sali gimnastycznej czekały na nich rozgrywki sportowe i zajęcia zumby. Natomiast w  pracowniach między innymi doświadczenia i pokazy fizyczne, projekcja filmów przyrodniczych, puzzle, doświadczenia chemiczne, zajęcia artystyczne, gra memory oraz karaoke. Przez cały czas można było oglądać galerię prac uczniowskich na korytarzach szkolnych oraz odpocząć w szkolnej kawiarence i osłodzić sobie czas poznawania nowej szkoły.

 

/ak/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here