„Motywy Bluesa” w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

W Wodzisławiu Śląskim z okazji Dnia Matki wystąpi Krystyna Giżowska. W Brzeziu odbędzie się procesja konna ku czci św. Urbana, a w Kuźni Raciborskiej II Rajd Nordic Walking "Na szlaku".

25 maja: Koncert festiwalu "Motywy Bluesa"

- reklama -

W piątek, 25 maja o godzinie 18.00 w Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się koncert w ramach festiwalu bluesowego "Motywy Bluesa". Podczas koncertu zaprezentują się Retro Blues, Duet (Grzegorz Olejnik i Sławek Pyrko), Double Sixd (Karol Szymanowski i Jacek Herzog) oraz Marek Wojtowicz. Wstęp wolny.

26 maja: Koncert "Blues dla mamy"

W sobotę, 26 maja o godzinie 18.00 w Pałacyku Rafako przy ulicy Łąkowej w Raciborzu odbędzie się koncert "Blues dla mamy" w ramach festiwalu bluesowego "Motywy Bluesa". Podczas koncertu zaprezentują się Retro Blues, Duet (Grzegorz Olejnik i Sławek Pyrko), Double Sixd (Karol Szymanowski i Jacek Herzog) oraz Marek Wojtowicz. Wstęp wolny.

25 maja: Maraton grozy w kinie Bałtyk

W nocy z 25 na 26 maja w kinie Bałtyk w Raciborzu odbędzie się "Maraton Grozy". Początek maratonu o godzinie 22.00. W programie trzy filmy – "Kobieta w czerni", "Dom snów" oraz "Inkarnacja". Karnety w cenie 25 złotych.

25 maja: Krystyna Giżowska w Wodzisławiu

25 maja o godzinie 19.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki. Dla publiczności zaśpiewa Krystyna Giżowska. Bilety w cenie 30 złotych.

26 maja: Procesja konna ku czci św. Urbana

W sobotę, 26 maja o godzinie 15.00 w Kościele pw. św. Ap. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu odbędzie się procesja konna ku czci św. Urbana.

26 maja: VI Raciborski Bieg Profilaktyczny

W sobotę, 26 maja o godzinie 10.45 rozpocznie się VI Raciborski Bieg Profilaktyczny. Start biegu na Placu Długosza. Wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach około godziny 13.00.

26 maja: Koncert chóru Hasport Shantys w Strzesze

W sobotę, 26 maja o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury Strzecha w Raciborzu odbędzie się koncert chóru Hasport Shantys z Niemiec. Wstęp wolny.

27 maja: II Rajd Nordic Walking w Kuźni Raciborskiej

W niedzielę, 27 maja o godzinie 12.00 z placu przy ZSOiT w Kuźni Raciborskiej wystartuje II Rajd Nordic Walking "Na szlaku". Biuro zawodów od godz. 11.00 – 11.50. Uczestnicy wyruszą w samo południe i pokonać będą musieli okolo 7 kilometrów. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać przy sobie dowód osobisty, legitymację lub inny dokument stwierdzający tożsamość. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia powinny posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna upoważniająca do udziału w rajdzie Nordic Walking.

27 maja: "Pirackie opowieści z dalekich rubieży" w RCK

27 maja o godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędzie się spotkanie z postaciami z filmu Piraci z karaibów. "Pirackie opowieści z dalekich rubieży" to interaktywna zabawa dla dzieci. Bilety w cenie 15 i 25 złotych.

27 maja: IX Międzynarodowe Zawody Pływackie w Raciborzu

W niedzielę, 27 maja o godzinie 10.00 na basenie ZSOMS w Raciborzu rozpoczną się IX Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezesa MKS-SMS Victoria Racibórz. W zawodach udział wezmą pływacy z Klubu Sportowego SV 08 Werdohl (powiat Märkicher Kreis). Sportowo-edukacyjny projekt wymiany młodzieży zrodził się w 2002 r. na bazie podpisanej umowy o współpracy powiatów: raciborskiego i Märkicher Kreis. W 2004 r. podpisano umowę pomiędzy "Victorią" i niemieckim klubem pływackim z Werdohl. W zawodach uczestniczyć będą uczestniczyć zawodnicy rocznik 2002 i starsi. Zawody są dofinansowane ze środków Powiatu Raciborskiego.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here