Zwycięzca „Złotej Kielni” nagrodzony przez powiat

0

Kamil Ciołek, uczeń II klasy raciborskiej "Budowlanki", za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie budowlanym Złota Kielnia został uhonorowany przez władze powiatowe podczas wtorkowej sesji rady powiatu.

To kolejny sukces Budowlanki, której podopieczni w tym roku zdobywali wyróżnienia w kilku rzemieślniczych konkursach, o czym wspomniał w przemowie Jacek Kąsek, dyrektor placówki. Przypomniał również, że i w "Złotej Kielni" co roku uczniowie szkoły przy Wileńskiej notują udane starty, choć pierwszego miejsca jeszcze nie zajęli.

- reklama -

 

Kamil Ciołek jest uczniem klasy drugiej w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Kamil startował w kategorii na najlepszego malarza, i mimo iż nie jest to jego główna specjalność, zdecydowanie pokonał rywali.

 

Za zdobycie tytułu "laureata" chłopak będzie zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego, zaś za zwycięstwo w konkursie na najlepszego malarza roku otrzymał dla szkoły czek na 300 litrów farby dekoral oraz agregat do malowania ciśnieniowego wart 7 tys. zł. Warto wspomnieć, że uzyskał także największą ilość punktów ze wszystkich finalistów we wszystkich konkurencjach, za co Ministerstwo Edukacji Narodowej ufundowało mu puchar. Starostwo w uznaniu ogólnopolskiego sukcesu ufundowało mu zestaw wędkarski, gdyż wędkarstwo to jego wielka pasja.

 

Drużynowo Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych uplasował się na trzecim miejscu.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here