![ob_090403[1]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2012/06/01/ob_090403[1].jpg)
Magistrat planuje remont dwóch ulic – Wileńskiej i Warszawskiej. Wyremontowane mają zostać chodniki oraz jezdnia na całej długości tych ulic, czyli od Placu Konstytucji do skrzyżowania Wileńskiej z Wojska Polskiego.
Na chwilę obecną Magistrat szuka firmy, która wykona dokumentację projektową tego remontu. Oprócz samego remontu z pasa jezdni wydzielona zostanie ścieżka rowerowa. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki. Magistrat na tą inwestycję będzie próbował pozyskać środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jeśli się uda, jej realizacja będzie możliwa najwcześniej w przyszłym roku.
/p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






