
Jak co roku z Raciborza wyruszyły "Pływadła" (zdjęcia). W ciągu dwóch najbliższych dni uczestnicy spływu, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Po odrzańskiej toni fala piłkę goni", pokonają 42 km.
Pływadło to cykliczna impreza organizowana od 13 lat. W tym roku uczestnicy spływu, który odbył się pod hasłem "Po odrzańskiej toni fala piłkę goni", wyruszyli 23 czerwca. Dwudniowy spływ na okrętach własnej konstrukcji obejmuje odcinek malowniczych meandrów Odry od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. W dwa dni "Pływadła" pokonują maratońską trasę o długości 42 kilometrów, co wymaga dużo wysiłku od uczestników, a także skonstruowania bardzo wytrzymałych obiektów pływających.

/p/





![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)

![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)













Brawo za odwage dla załogi z pływadła DFK zdjęcie 46 !!!
Dla mnie najfejniejsze pływadło to wielki globus z napisem POLSKA MIstrzem Świata – takie niespełnione marzeznie z Euro i zapowiedź edegrania się na MistrzostwachŚwiata