Wodzisław zaprasza na „Lato z PKS-em”

0

Wodzisławskie starostwo wprowadziło akcję „Lato z PKS-em” – w jej ramach posażerowie mogą liczyć na tańsze bilety na przejazd autobusami powiatowej komunikacji obsługiwanej przez PKS w Raciborzu.

Na pasażerów czekają duże zniżki na wszystkich liniach autobusowych. Na ośmiu z nich ceny biletów spadną nawet o 50 proc. I tak pasażer podróżujący w granicach jednej miejscowości zapłaci za bilet jednorazowy teraz tylko 3 zł, a 90 zł za bilet miesięczny. Z kolei przejazd w granicach dwóch sąsiednich miejscowości będzie kosztować 3,50 zł za bilet jednorazowy, a 120 zł za bilet miesięczny.

- reklama -

 

Inna promocja czeka na pasażerów linii z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju przez Skrzyszów, Godów i Skrbeńsko. Na wniosek raciborskiego PKS-u na tej linii pasażer za bilet zapłaci, bez względu na pokonaną odległość, zryczałtowaną cenę tylko 3 zł. Oznacza to, że wybierając się z Wodzisławia do Jastrzębia-Zdroju można zaoszczędzić aż 60 proc..

 

Specjalnie z okazji wakacji Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. zorganizowało też konkurs dla pasażerów. Wystarczy zebrać pięć dowolnych biletów za przejazdy powiatowymi liniami autobusowymi i wymyślić hasło promujące komunikację autobusową. Do wygrania nagroda o wartości 500 zł.

 

Od 1 lipca nowy rozkład

Będzie więcej kursów w dni robocze. Skorygowane zostaną też trasy niektórych linii. Autobusy linii Wodzisław Śl. – Racibórz przez Syrynię i Lubomię będą kursować teraz przez Pszów. Z kolei na trasie do Chałupek wprowadzono dodatkowe kursy w dni nauki szkolnej. Więcej na temat nowego rozkładu można się dowiedzieć na na stronie internetowej www.powiatwodzislawski.pl, a także na stronie raciborskiego PKS www.pksraciborz.pl.

 

/s/

 

Artykuł pochodzi z Gazety-Informator nr 116/ czerwiec 2012

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here