Młodzi unici walczyli na Słowacji

0

W Dunajskiej Stradzie (Słowacja) 29-30 czerwca odbył się międzynarodowy turniej w zapasach klasycznych. W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 14 państw. MKZ Unia Racibórz reprezentowało 9 zawodników.

 

- reklama -
 
 

Był to dla nich bardzo ważny turniej o wysokim poziomie sportowym w którym każda walka wygrana świadczyła o tym że czas pozostawiony na treningu przyniósł efekt.

Najlepiej z Raciborskich zapaśników spisał się Filip Świerczewski 38kg, który wywalczył brązowy medal. Filip w swojej drodze o medal pokonał zawodnika z Słowacji, Francji, Czech i  Węgier, uległ tylko w walce półfinałowej po zaciętym pojedynku zawodnikowi z klubu Węgierskiego. Filip został nagrodzony pucharem i medalem.

Tuż za podium na pechowym czwartym miejscu znalazł się Michał Michniewicz który wygrał 3 walki i 2 przegrał. Kolejnym zawodnikiem którego warto pochwalić to Przemysław Siudak 73kg, który w pierwszej walce pokonał zawodnika z Rumuni. W kolejnej walce Przemek trafił na zawodnika z Słowacji któremu musiał uznać wyższość kończąc tym samym turniej.

Ci młodzi zawodnicy w wakacje będą uczestniczyć w obozach sportowych w których przygotowywać się będą do nowego sezonu.

 

 

/red/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here