Europejskie Lato z Biblioteką – Dzień czeski i słowacki

0

W czwartek, 5 lipca o godzinie 11.00 w ramach "Europejskiego Lata z Biblioteką" w książnicy przy ulicy Kasprowicza odbył się dzień czeski i słowacki (zdjęcia>>) .

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci poznały najciekawsze miejsca Czech i Słowacji: ich stolice, kulturę i tradycje. Okazało się, że kultowa Helena Vondráčková i Karel Gott to postacie dla dzieci zupełnie nieznane (co oczywiście nie zaskoczyło organizatorów). Już jednak Ewa Farna i Petr Čech wywołali na sali duże ożywienie.

Skoro mowa o Czechach, to nie mogło zabraknąć żwawej polki, której uczyła pani Ewelina Wolny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1. Mimo upału wszyscy uczestnicy z zapałem ćwiczyli kroki i otrzymali zaliczenie w „Letniej szkółce europejskich tańców”

- reklama -

Z nauką podstawowych zwrotów w języku czeskim było równie przyjemnie do momentu, gdy trzeba było powtórzyć „Strč prst skrz krk” czyli „Przełóż palec przez gardło” Ale i tu byli tacy, którzy sobie doskonale poradzili.

Podziwialiśmy zaangażowanie wszystkich Smerfów i Miminków (tak nazywają się dwie grupy uczestników) podczas zajęć plastycznych. Ale też temat był wdzięczny, bowiem dzieci wykonywały bohaterów czeskiej bajki „Makowa Panienka” : dziewczynki wyklejały postać tytułową a chłopcy z pasją i wyobraźnią ozdabiali motyla Emanuela.

Jeszcze tylko degustacja czeskiego knedla i dzieci już zapowiedziały, że chętnie spotkają się (oczywiście pokojowo) we wtorkowe południe  z… Wikingami.

Spotkania z Europą cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, w Dniu Francuskim udział wzięło 80 osób, w Dniu Czeskim i Słowackim – 84 osoby

 
 
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here