Wojewódzkie Święto Policji – co jeszcze w ten weekend?

0

W klubie After Dark Brooklyn wystąpi Jamal, na schodach biblioteki aktorzy odegrają spektakl "Święci osiedlowi", w Bieńkowicach po raz kolejny będą rywalizować sikawki konne, a na zamku odbędzie się festyn policyjny.

13 lipca "Święci osiedlowi" w Bibliotece

- reklama -

W piątek, 13 lipca na schodach Biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu będzie można obejrzeć przedstawienie "Święci osiedlowi". Dla raciborzan wystąpi teatr "Zielone Słońce" z Dąbrowy Górniczej. Spektakl powstał na podstawie tekstów Lidii Amejko. Opowiada o losach osiedlowych antybohaterów pokazując ich relacje ze światem i z Bogiem. Początek o godz. 21.00


13 lipca Jamal wystąpi w After Dark Brooklyn

Grupa Jamal, wykonująca muzykę z pogranicza reggae i dancehallu, twórca takich hitów jak "Policeman" czy "Pójde tylko tam" zawita do Raciborza. 13 lipca o godzinie 21:00 odbędzie się koncert Jamala, na który zaprasza klub After Dark (dawny Ozon, ul. Reymonta) w Raciborzu. Bilety w cenie 15zł (przedsprzedaż od końca czerwca, informacje na www.brooklynclub.pl oraz na facebookowym profilu), bądź 20zł w dniu koncertu. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 500 599 333 / 509 730 267.


14 – 15 lipca  Zawody Sikawek Konnych w Bieńkowicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Bieńkowicach, Starosta Raciborski oraz Wójt Gminy Krzyżanowice zapraszają na VII Powiatowe i IV Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych o Puchar Starosty Raciborskiego. Zawody odbędą się w terminie 14 – 15 lipca 2012 r. w Bieńkowicach

Program:

Sobota:
17:00 Rozpoczęcie Festynu
18:00 Pokazy strażackie
19:00 Zabawa taneczna

Niedziela:
13:30 Zbiórka korowodu przed remizą OSP
14:00 Wymarsz korowodu na boisko
14:30 Odprawa dowódców
15:00 Rozpoczecie zawodów
17:00 Pokazy strażackie
19:00 Zabawa taneczna


14-15 Dni Rudyszwałdu

14 i 15 lipca na placu szkolnym odbędą się Dni Rudyszwałdu. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny

Program:

Sobota:
18.00 – rozpoczęcie festynu
19.00 do 2.00 – zabawa z zespołem New For You (na zdj.)

Niedziela:
15.00 – początek drugiego dnia festynu
15.30 – występy dzieci ze świetlicy
16.30 – pokazy sikawek konnych SDH Kozmice i OSP Łańce
18.30 – występ zespołu Kamraty
do wieczora zabawa taneczna z zespołem Alegro

W programie ponadto atrakcje dla najmłodszych, przejażdżki konne, malowanie twarzy, dmuchany zamek, konkursy, gry i zabawy. Dla dorosłych bogato zaopatrzony bufet, potrawy z grilla, prosiak, piwo, kołacz, napoje.


15 lipca Wojewódzkie Święto Policji na zamku

W tym roku raciborscy policjanci będą obchodzić swoje święto ze szczególną pompą, gdyż odbędzie się ono na szczeblu wojewódzkim. Z tej okazji w niedzielę 15 lipca na Zamku Piastowskim zaplanowano szereg atrakcji.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystą mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na rynku. Po niej nastąpi przemarsz na zamek, gdzie zaplanowano dalszą część obchodów (początek o 12.30). Swoje umiejętności i sprzęt zaprezentują oprócz policjantów pozostałe służby mundurowe: straż graniczna i straż pożarna.

W części oficjalnej zaplanowano:
– przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu,
– uroczysta ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się festyn policyjny na,  który zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Raciborskiego.

Podczas festynu zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży jak również i dla dorosłych. Festyn rozpocznie się o godz. 15:30 . Na drodze dojazdowej do OSIR w Raciborzu wystawione zostaną stanowiska tematyczne przez następujące formacje: Szkoła Policji w Katowicach, Oddział Prewencji z Katowic, Laboratorium Kryminalistyczne z Katowic, Policję Ruchu Drogowego, Raciborskie jednostki Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Będzie się można również zarejestrować jako dawca szpiku kostnego na stanowisku Fundacji DKMS Polska. Na stanowiskach tych zaprezentowane zostanie sprzęt będący w dyspozycji tych jednostek, czyli radiowozy, urządzenia do badania trzeźwości do daktyloskopowania, zabezpieczania śladów. Będzie możliwość sprawdzenia ilości posiadanych punktów karnych. W rejonie lodowiska miejskiego OSIR funkcjonować będzie tzw. Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z zasadami kierowania rowerem i motorowerem, a także przeprowadzony zostanie egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Wymogiem przystąpienia do egzaminu będzie pisemna zgoda rodziców oraz w przypadku egzaminu na kartę motorowerową dysponowanie motorowerem. Jedną z atrakcji w rejonie lodowiska miejskiego będzie pokaz technik samoobrony przeprowadzony przez Szkołę Policji w Katowicach. Na pokaz organizatorzy zapraszają dwukrotnie w godz.16:30 – 17.00 i 17:30-18.00.

15 lipca Zespół Bez Nazwy w muszli koncertowej

15 lipca w niedzielę w parku Roth odbędzie się kolejny koncert z serii koncertów letnich w muszli koncertowej. Tym razem wystąpi raciborski Zespół Bez Nazwy. Wstęp wolny, początek o godz. 16.00


15 lipca Akcja krwiodawstwa w Nędzy

Klub Honorowych Dawców Krwi w Nędzy zaprasza po raz kolejny na akcję oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę 15 lipca. Na parkingu przy Urzędzie Gminy Nędza 15 lipca br. odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi. Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający w Nędzy. Krew będzie można oddawać od godziny 9.00 do 13.00. Patronat medialny nad akcją objął portal raciborz.com.pl i Gazeta Informator. 

 

16 czerwca – 15 lipca  Wystawa ryb egzotycznych w Raciborzu

Wystawę ryb egzotycznych będzie można podziwiać w Raciborskim Centrum Kultury (dawny Labirynt, wejście od ul. Kowalskiej) do 15 lipca w godzinach od 9.00 do 19.00.

Wstęp 5 zł oraz 3 zł (dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu). Grupy zorganizowane mogą się umawiać pod nr tel 604 272 619 i 792 843 246.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here