Raciborska biblioteka uczy bezpieczeństwa w internecie

0

"Sieciaki na wakacjach" to seria wakacyjnych pikników organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange, których nadrzędnym celem jest edukacja przez zabawę. Do akcji włączyła się raciborska Biblioteka.

W raciborskiej bibliotece zorganizowano dla dzieci piknik edukacyjny "Sieciaki na wakacjach". Przybyłe na zajęcia dzieci zostały podzielone na cztery grupy – Ajpi, Netka, Kompel oraz Spociak, a wszystkie należały do wspólnej grupy Sieciaków. Sieciaki poprzez zabawę mogły uczyć się, jak reagować na zagrożenia w Internecie i jak ich unikać. Było więc Sieciokino, gdzie dzieci obejrzały kreskówkę, a następnie odpowiadały na pytania związane z treścią. Atrakcją był Siecio Mat Losujący czyli miejsce, w którym dzieci odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Dużą popularnością cieszyła się Sieciakowa Strefa Rozrywki.

- reklama -

 

 

 

 

Wszyscy chętni mogli tutaj kolorować rysunki, rozwiązywać quizy, rebusy oraz zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online. Dla miłośników gier planszowych utworzono stanowiska do gry "Misja bezpieczny Internet". Na zakończenie każdy z Sieciaków, czyli dzieci, które potrafią bezpiecznie korzystać z Internetu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz sieciakowy plan lekcji. W raciborskiej bibliotece temat bezpiecznego korzystania z Internetu nie jest obcy, ponieważ w ofercie edukacyjnej znajdują się takie lekcje biblioteczne. Jednak zajęcia na taką skalę zostały zorganizowane po raz pierwszy.

 

 

 

 

oprac.p

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here