Marysia ma 8 lat i swoją pierwszą autorską wystawę na koncie

0

Na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" można oglądać wystawę zdjęć 8-letniej Marysi Lewandowskiej i Grzegorza Stadnika (zdjęcia>). Zdjęcia zaskakują niebanalnymi ujęciami i niekonwencjonalnym wyczuciem perspektywy.

Prezentowane na wystawie "Dwa poziomy" zdjęcia ośmioletniej Marysi świetnie oddają jej spojrzenie na fotografowane obiekty. Obrazują często niezrozumiały dla dorosłego sposób widzenia codzienności – nie wprost, nie równo, nie ostro – trochę z boku, z lekkim rozmyciem, z przesadnym zbliżeniem. Fantastyczne jest takie spojrzenie dziecka przez obiektyw. Rezultat każe rodzicom przystanąć na chwilę i zastanowić się, czy na pewno ma sens wtłaczanie do młodego mózgu tych wszystkich stereotypów, tłamszących wyobraźnię i wciskających w schematy myślenia. Może dajmy naszym dzieciom pełną swobodę w wyrażaniu siebie? Pozwólmy im malować różową trawę przeżuwaną przez kratkowaną krowę z pięcioma nogami, pozwólmy fotografować nieostro i bez zważania na techniczną dokładność, pozwólmy im nadawać rzeczywistości własny wymiar i fakturę. To dopiero rozwija!

- reklama -

 

 

Bardzo interesującym aspektem wystawy "Dwa poziomy" jest zderzenie punktów widzenia ośmiolatki i dorosłego fotografa – całość jest bowiem pomyślana w taki sposób, by na jedno hasło padł podwójny odzew – w postaci zdjęć dwóch trzymających aparaty osób. Wynik bawi i zaskakuje: czasem zbieżnością, czasem absolutną odmiennością w rozumieniu danego pojęcia. Warto się przyjrzeć – a może też spróbować pobawić się w ten sposób z własnym dzieckiem? Korzystajmy z nieskończonych możliwości kilkulatków, rozwijając przy tym także własną wrażliwość. Finisaż wystawy odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 18.00. Do tej pory zdjęcia można oglądać w Galerii za Szafą na Końcu Świata.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here