„Nieznana przyszłość” to życie zaklęte w tekstach piosenek

0

Jego przygoda z hip hopem rozpoczęła się w 2010 r. Rok później nagrał pierwszy kawałek, a już teraz możemy słuchać jego płyty. Wojtek "WoJo" Wycisk właśnie zakończył pracę nad krążkiem "Nieznana przyszłość".

Raciborzanin, Wojtek "Wojo" Wycisk swoją przygodę z hip hopem rozpoczął w 2010 roku, kiedy to zaczął pisać swoje pierwsze teksty. – Wtedy, na początku to wyglądało tak, że jeśli coś mi przyszło do głowy, jakiś rym to go zapisałem. Nie było czegoś takiego, że w głowie od razu miałem już pomysł na konkretny kawałek. Wtedy nagrywanie było dla mnie marzeniem, ale nie wiedziałem czy się do tego nadaję i co chciałbym nagrywać. Później miałem to szczęście, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego poznałem Stana (znanego z zespołu Dewiza oraz Projekt X). Wspomniałem mu kiedyś, że też coś tam piszę i postanowiłem pokazać mu co potrafię. Bardzo mnie to wtedy zachęciło do pracy i nagle miałem tysiące nowych pomysłów – wspomina Wojtek.

- reklama -

 

Płytę "Nieznana przyszłość" w całości pobrać można za darmo TUTAJ
Wybranych utworów można posłuchać TUTAJ.

 

Wsparcie znajomych sprawiło, że Wojtek spróbował swoich sił w hip hopie i już na początku 2011 roku nagrał swój pierwszy kawałek, który nosi taki sam tytuł, jak jego pierwsza płyta "Nieznana przyszłość". – Gościnnie dograł się do niego Stan, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ uważałem i nadal uważam, że jest on jednym z najlepszych raperów z podziemia, których kiedykolwiek słyszałem. Później w czerwcu nagrałem kawałek "Nie Jest Za Późno". W lipcu już był kolejny kawałek, który nagrałem z wokalistką Magdą Szewczak, która według mnie ma genialny głos – opowiada. Dopiero po tych kilku piosenkach młody raper postanowił zająć się przygotowaniem materiału na całą płytę. Dopóki jej nie skończył nie udostępniał nowych kawałków, bo jak mówi chciał pokazać wszystkim dopiero końcowy efekt. Praca nad płytą "Nieznana przyszłość" trwała około roku.

 

Wojtek podczas  ubiegłorocznego koncertu na Końcu Świata.

 

Płyta "Nieznana przyszłość" składa się z trzynastu utworów i jednego bonusa. Gościnnie wystąpili na niej Magda Szewczak, Oktawia, Judyta Pisarczyk, Solar, Witek i Stan. Płyta zachowuje spokojny klimat, bo jak mówi Wojtek chciał żeby taka była, bo to właśnie w takich utworach czuje się najlepiej. Skąd pomysły na teksty? – Po prostu biorę je z życia. W każdej mojej piosence, znajdują się wersy, które mają swoje źródło w sytuacji, w której ja sam uczestniczyłem lub ktoś bliski. Są też takie kawałki, w których wyrażam moje własne zdanie na dany temat, który mnie nurtuje – odpowiada na pytanie. Teksty, goście, bity – kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik został jeszcze projekt okładki. – Chciałem, żeby symbolizowała sam tytuł płyty. Niewyraźny obraz za oknem, przedstawiony na okładce to właśnie nieznana przyszłość, a zamknięte drzwi z tyłu okładki to przeszłość, to co jest za nami – mówi Wojtek. Autorką okładki jest Natalia Kościelska.

Krok po kroku ziściło się marzenie Wojtka o nagraniu własnej płyty. Wydawałoby się, że płyta jakich wiele w Raciborzu. Wydana w podziemiu przez młodego rapera. Za każdą taką płytą kryje się jednak czyjaś historia, miesiące ciężkiej pracy. Na nagranie płyty "Nieznana przyszłość" złożyło się mnóstwo elementów. Przede wszystkim jednak ważna była tutaj przychylność znajomych, wsparcie i dobre pomysły. – Jeszcze raz chciałby podziękować wszystkim, którzy współuczestniczyli w tworzeniu tej płyty. Szczególnie Stanowi, który bardzo mi w tym wszystkim pomógł – dodaje Wojtek.

 

 
"Nieznana przyszłość"
WoJo
(płytę w całości pobrać można za darmo TUTAJ )

01. Intro – Nie musisz
02. Nie jest za późno
03. Kilka liter feat. Magda Szewczak
04. Nieznana Przyszłość feat. Stan
05. Hip-hop łączy feat. Oktawia & Solar
06. Nauka błędu feat. Judyta Pisarczyk
07. Bez powrotu
08. Niepewność feat. Witek
09. Wspomnienia feat. Stan
10. Trudne Pytania
11. Do Ciebie…
12. Outro – podsumowanie myśli
13. Życie to nie teatr (Wiersz Edwarda Stachury)

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here