Ewa Bugdoł szósta podczas mistrzostw w Hiszpanii

0

Najlepsi na świecie triathloniści walczyli o Mistrzostwo Świata w hiszpańskim Vitoria-Gasteiz. Wśród zawodników nie zabrakło także 25-letniej Ewy Bugdoł, mieszkanki powiatu raciborskiego.

– Udział w Mistrzostwach Świata było dla mnie ogromnym  wyzwaniem. A zajęcie na nich szóstego miejsca to niesamowita radość, ale też miłe zaskoczenie, ponieważ nie spodziewałam się takiego wyniku – relacjonuje tuż po zawodach Ewa Bugdoł, polska triathlonistka. – Chociaż… żałuję, że nie dałam jeszcze więcej z siebie i nie powalczyłam o 4 miejsce, bo miałam taką szansę i w tym dniu naprawdę dobrze się czułam- dodaje zawodniczka.  

- reklama -

Pływanie na dystansie 4 km Ewa ukończyła na 5. pozycji. Na 120 kilometrowym odcinku rowerowym długo jechała na 4. pozycji, ostatecznie do mety dojechała jako piąta (średnia prędkość na pagórkowatej trasie wyniosła 36,7km/h). Podczas biegu E. Bugdoł wyprzedziła zaledwie jedna  zawodniczka, Hiszpanka.  Mistrzynią świata została Szwajcarka Caroline Steffen, zwyciężczyni zawodów Ironman Frankfurt 2012 ( 8 godz 52 minuty).

Jak przyznaje Ewa, udział w Mistrzostwach Świata, a nawet trenowanie triathlonu nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsor, firma RAFAKO. – Jestem firmie ogromnie za to wdzięczna, bo inaczej mogłabym pożegnać się z moją największą pasją, czyli triathlonem. Tylko dzięki RAFAKO mogę spełniać swoje sportowe marzenia- mówi mieszkanka ziemi raciborskiej.   

/am/

————————————————————-


Polecamy również:

 

Raciborzanie na Olimpiadzie. Kiedy będziemy ich oglądać?

Zmagania dwojga lekkoatletów z Raciborza – Justyny Święty i Artura Nogi będzie można oglądać podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Ich pierwsze starty już w przyszłym tygodniu. 

 

 

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here