Zespół Szkół Zawodowych bez dachu w nowym roku szkolnym

Przedłuży się remont pokrycia dachowego budynku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych. Wicestarosta Andrzej Chroboczek wyjawia przyczynę opóźnień i… zalania klas w szkole.

Remont pokrycia dachowego w Zespole Szkół Zawodowych w Raciborzu miał zakończyć się 31 sierpnia, tak się jednak nie stanie. Początek roku szkolnego uczniowie i nauczyciele rozpoczną z "przygodami". Nie dość, że prace remontowe nie zostaną zakończone na czas, to jeszcze w czasie ich trwania zalanych zostało kilka klas – wszystko to z powodu złego zabezpieczenia remontowanego dachu przez wyłonionego w drodze przetargu wykonawcę.

- reklama -

 

O utrudnieniach i konieczności wprowadzenia w szkole systemu zmianowego – najwyższe piętro budynku będzie wyłączone z użytku w dwóch pierwszych tygodniach września – informował w czasie czwartkowych (23.08.2012) prac Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji wicestarosta Andrzej Chroboczek. Wykonawca zobowiązał się pomalować zalane klasy, a także uiścić karę finansową za niedotrzymanie terminu. W związku z tym członek komisji Norbert Mika spytał, czy pieniądze te zostaną przeznaczone w całości dla szkoły, gdyż uczniom i nauczycielom należy się rekompensata za te utrudnienia. Wicestarosta wyjaśnił, że kara którą uiści wykonawca zasili budżet powiatu raciborskiego. – Placówka powinna otrzymać rekompensatę za ten stan rzeczy – skwitował Norbert Mika. Wicestarosta nie odniósł się do tej wypowiedzi.

 

/żet/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Starosta pieniążki za rekompensatę jak zwykle przeznaczy na to, co jemu się podoba, zawsze tak robi. Szkola np. zarabia wynajmując sale np. na okres ferii, a pieniądze splywają do starostwa i co najgorsze, nie wracaja do szkoły. taka polityka jest po prostu straszna.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here