Ruszyła kampania „Śląskie. Sukces w genach”

0

Od lat Śląsk jest najatrakcyjniejszym terenem inwestycyjnym w Polsce. Jednak władze województwa nie spoczywają na laurach i szykują kolejną kampanię promującą województwo. Gdzie w tym wszystkim jest Racibórz?

Ruszyła zakrojona na szeroką skalę ogólnopolska kampania promująca atrakcyjność inwestycyjną województwa śląskiego. Kampania realizowana jest w ramach projektu "Województwo Śląskie – grunty na medal warte inwestycji. Za kampanią stoi Urząd Marszałkowski województwa Śląskiego, który dąży do utrzymania przez nasze województwo pozycji lidera wśród atrakcyjnych inwestycyjnie województw.

- reklama -

W ramach kampanii przekazanych zostanie szereg komunikatów, które skupiają się na podkreśleniu najwyższej pozycji naszego województwa wśród terenów inwestycyjnych w Polsce, profesjonalizm tutejszych kadr, energii ludzi i mocy gospodarki, które umożliwiają szybki rozwój, a także industrialnej tradycji.

Właśnie ten ostatni aspekt, podkreślenie pracowitości i przedsiębiorczości mieszkańców Śląska, ma wyróżnić województwo na tle innych obszarów Polski.  Tereny inwestycyjne i ulgi podatkowe nie są już gwarantem przyciągnięcia inwestorów, gdyż oferują je wszystkie województwa.

Kampania będzie prowadzona w siedmiu najpopularniejszych polskich portalach internetowych w kategoriach: biznes,  finanse i prawo, a także w popularnych tygodnikach i czasopismach branżowych, takich jak Forbes, Harvard Buisness Polska, czy Warsaw Business Jurnal. Plakaty promujące Śląsk pojawią się przede wszystkim w trzech największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Celem kampanii jest również dotarcie do inwestorów z terenu Niemiec, którego osiągnięcie ma zapewnić wysyłanie informacji o ofertach inwestycyjnych za pośrednictwem newslettera Financial Ttimes Deutschland. Kampania będzie trwała do końca września.

Choć kampania dotyczy województwa śląskiego, trudno jednak nie zauważyć, że Racibórz nadal znajduje się na uboczu tych "wielkich spraw". Na stronie internetowej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nadal brakuje informacji o przyłączeniu terenów Raciborza do strefy.  Na stronie internetowej invest-in-silesia.pl brakuje ofert inwestycyjnych z Raciborza i powiatu raciborskiego. Tymczasem nasi sąsiedzi nie zasypiają gruszek w popiele – Pszów przedstawia tam 11 ofert inwestycyjnych, Rybnik 8, a Wodzisław Śląski 15. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nasze miasto tkwi w letargu w czasie, gdy inni pracują na najwyższych obrotach.

 

/żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here