RTP Unia pokonała Górnika Łęczna

Pewne i zasłużone zwycięstwo odniosły w Łęcznej piłkarki Unii. Dominowały w całym spotkaniu, a wynik końcowy jest najmniejszym wymiarem kary jaki mógł dzisiaj spotkać Górnika. Kolejne dwa gole zdobyła niezawodna Chinasa.

Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego zagrały w Łęcznej bardzo dobre spotkanie. Tak więc słabsza dyspozycja w meczu z Medykiem to już przeszłość. Nasze zawodniczki dużo biegały, konstruowały ciekawe akcje i miały znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Wynik otworzyła będąca ostatnio w bardzo wysokiej formie Chinasa w 15 minucie. Otrzymała prostopadłe podanie ze strefy środkowej. Przyjęła piłkę będąc tyłem do bramki rywalek ładnie zwiodła obrończynię Górnika i po obrocie silnym strzałem dała prowadzenie unitkom. W 23 minucie po faulu na najgroźniejszej w drużynie z Łęcznej dobrze znanej w Raciborzu Annie Sznyrowskiej sędzina podyktowała rzut karny, który na gola zamieniła Guściora.  Podrażnione unitki ruszyły ostro do przodu. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie soczystym strzałem z 20 metrów popisała się Patrycja Pożerska dając ponowne prowadzenie naszym piłkarkom.

Po przerwie nadal warunki na boisku dyktowały unitki. W 52 minucie po rzucie wolnym i  wrzutce z lewej strony Chudzik  bramkę głową w swoim stylu zdobyła bezcenna Chinasa ustalając tym samym wynik końcowy dzisiejszego spotkania.

Piłkarki Unii grały bardzo dobrze przez 70 minut dzisiejszego meczu. Końcówka była już znacznie gorsza. Z sił opadły miejscowe dlatego nasze zawodniczki nie musiały zbytnio forsować tempa. Górnik Łęczna oprócz rzutu karnego nie stworzył żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Najgroźniejsza w Górniku Anna Sznyrowska była pieczołowicie pilnowana przez swoje byłe koleżanki.

Teraz nastąpi 14 dniowa przerwa na mecze reprezentacji, a potem 22 września mecz w raciborzu z KKP Bydgoszcz i ostatni szlif formy przed meczem z VFL Wolfsburg w Lidze Mistrzyń zaplanowany na 27 września.

Ekstraliga Kobiet

09.09.2012 (niedziela) godz.11.00 Łęczna stadion  przy  Al. Jana Pawła II

Górnik Łęczna – RTP Unia Racibórz 1 – 3 (1 – 2)

0 – 1 Chinasa 15', 1 – 1 Guściora (karny) 23', 1 -2 Pożerska 40', 1 – 3 Chinasa (głową) 52'

RTP Unia Racibórz: Antończyk – Leśnik, Górnicka, Pawlak – Chudzik (Istokova 89'), Pożerska, Mika, Bojdova, Tarczyńska – Chinasa, Wiśniewska (Konsek 58')

Żółte kartki w drużynie Unii: Pawlak, Górnicka, Mika.