
Ruszył program "Aktywny Samorząd", w ramach którego osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o wsparcie m. in. na zakup urządzeń lektorskich, brajlowskich, czy uzyskanie prawa jazdy kategorii B. Trwa nabór wniosków.
Rozpoczął się program "Aktywny Samorząd", który w powiecie raciborskim realizowany jest przez przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach programu osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski na wsparcie w następujących obszarach:
– pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
– pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
– pomoc w zakupie urządzeń lektorskich,
– pomoc w zakupie urządzeń brajlowskich,
– dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu komputerowego i oprogramowania,
– pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
– pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
– pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
– pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (dofinansowanie opłaty za pobyt dziecka osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu).
Wnioski będą przyjmowane do 30 września 2012 roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub pod numerem telefonu: 32 415 20 28, 32 415 94 62 (wew. 23, 24). Program realizowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych .
/żet/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







