Racibórz na antenie Polsatu. Promocja czy antypromocja?

9

Twórcy programu "Dlaczego ja?" upodobali sobie Racibórz. Akcja pięciu odcinków tego programów rozgrywała się właśnie w Raciborzu. Czy użycie nazwy miasta w tego typu programie można nazwać promocją?

Seriale "Dlaczego ja?" oraz "Trudne sprawy", które emitowane są na antenie Polsatu mają rzeszę fanów. Potwierdza to fakt, że nakręcono już kilkaset odcinków i nie zapowiada się na to, żeby mieli zdjąć programy z anteny. W każdym z odcinków przedstawiane są historie ludzi, którzy zostali pokrzywdzeni przez los. Zdrady, problemy wychowawcze, problemy z prawem, intrygi i kłamstwa – to tematy poruszane w programach. Historie te przed ekran telewizora przyciągają coraz więcej osób. Producenci tych programów na miejsce akcji kilku odcinków upodobali sobie Racibórz. Oczywiście odcinki niewiele mają wspólnego z naszym miastem. W to, że akcja naprawdę rozgrywa się w danym mieście chyba nikt nie wierzy. Mylący może być fakt, że na początku odcinka zobaczyć można ujęcie tablicy z nazwą miasta. Ludzie często nie są świadomi tego, że są to historie fikcyjne, a wszystko jest wyreżyserowane.  

- reklama -

Nękanie swojej rodziny przez ojca alkoholika, zabójstwo teścia, spór o spadek, kłótnie z sąsiadami, zdrada, kłopoty z dorastającą córką – to tematy, jakie poruszone zostały w odcinkach, których akcja rozgrywała się w Raciborzu (poniżej można obejrzeć niektóre odcinki). Nie są to tematy łatwe, a "Racibórz" i "jego mieszkańcy" nie zostali przedstawieni w dobrym świetle. I raczej nie sprawdza się tutaj zasada: nie ważne jak, byle o nas mówiono. Czy użycie nazwy miasta w tego typu programie można więc nazwać promocją?

 

 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

9 KOMENTARZE

 1. [i][b]hmmm…[/b][/i]
  [i][b]Reżyserowane i z palca historie wyciągnięte??
  No to może napisać protest do TV Polsat że nie życzymy sobie reklamy Raciborza w takiej postaci…
  Chętnie podpiszę 🙂
  Pozdrawiam[/b][/i]

 2. może to o ten racibórz chodzi:

  Racibórz – część wsi Kolonia w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno.
  W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa olsztyńskiego.

 3. Psują reputacje naszemu miastu i tyle i naszym mieszkańcom. Nie powinno sie pozwolić używać nazwy naszego miasta.
  Fakt miasto jest jakie jest ale te programy i tak nie mają nic wspólnego raczej z rzeczywistścia

 4. nazwe naszej przepieknej Metropoli na tak beznadziejne odcinki jak i caly ten tasiemiec to jednym slowem zniewaga 😉 tutaj powinnien zadzialac urzad miasta , adwokaci, sedziowie jesli nic nie wskoraja manifest powolac 😉 …. owe pseldo „serialiki” niech sobie zwa Opolem …..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here