SMS-em zapłacisz za parking lub bilet?

0

Rozwiązanie to zamarzyło się radnemu Ostrowiczowi. W większych miastach systemy takie funkcjonują i znacznie ułatwiają mieszkańcom życie. Niewykluczone, że system opłat dzięki SMS pojawi się również w Raciborzu.

Sugestia taka padła przy omawianiu przez komisję gospodarki miejskiej projektu uchwały o rodzinnych biletach komunikacji miejskiej. Ostrowicz zauważył, iż dużym udogodnieniem byłaby możliwość płacenia za przejazd autobusem poprzez wysłanie SMS-a. Również inne opłaty, np. za parkowanie, mogłyby być uiszczane w ten sposób. – W większych miastach to się sprawdza – podkreślił.

- reklama -

 

Do rzadkości należą sytuacje, w których magistrat wyprzedza pomysły radnych, ale tak właśnie jest w tym przypadku. Analiza rozkładów jazdy wymyślona kilka miesięcy wcześniej przez urząd uwzględnia również i ten aspekt. Firma, która się tym zajmie, będzie musiała przeprowadzić analizę, czy system SMS-owy uatrakcyjni przejazdy komunikacją miejską. Jeśli fachowcy uznają że tak, pomysł radnego ma dużą szansę na realizację.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here